Uczeń szkoły średniej w Stołpcach na Białorusi zabił w poniedziałek nauczycielkę i jednego z uczniów. Ranił także dwóch innych uczniów, po czym zbiegł. Napastnika ujęto dopiero po obławie. – informuje portal Tut.by.

Do zdarzenia doszło rano, około godziny 8 w szkole średniej nr 2 w Stołpcach w obwodzie mińskim. „Rano 11. lutego milicja otrzymała zawiadomienie o tym, że uczeń starszoklasista zranił nożem nauczycielkę i kilku uczniów. Z powodu otrzymanych ran nauczycielka i jeden z uczniów zmarli. Oprócz tego hospitalizowano dwóch uczniów. Komitet Śledczy obwodu mińskiego wszczął śledztwo w związku z zabójstwem dwóch osób.” – ogłosiły władze.

Według nieoficjalnych informacji napastnikiem był 15-latek, uczeń 10. klasy. Według świadków zabójca wpadł do klasy i ugodził nauczycielkę nożem w szyję, po czym napadł na uczniów swojej klasy. Później przeszedł do innej sali i napadł na ucznia klasy 11. Następnie wyskoczył przez okno i uciekł.

Milicja zorganizowała na zabójcę obławę pod kryptonimem „Syrena”. Już o godzinie 10:10 zabójca został ujęty na terenie miasta.

Tut.by pisze, że przyszłego zabójcę w szkole oceniano jako osobę bardzo cichą i spokojną. Przed atakiem usunął on swoje profile z mediów społecznościowych.

Stan rannych osób jest stabilny. Śledztwo zostało objęte osobistym nadzorem przez szefa białoruskiego Komitetu Śledczego. Jeszcze nie wiadomo, jakie były motywy napastnika.

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku 18-letni uczeń zabił w szkole technicznej w Kerczu na Krymie 21 osób a około 50 ranił, po czym popełnił samobójstwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Białoruś: antyterroryści „zlikwidowali” mężczyznę, który w banku wziął zakładnika [+VIDEO]

Kresy.pl / tut.by / rmf24.pl

Krwawa jatka w białoruskiej szkole – nie żyją nauczycielka i uczeń
4 (80%) 1 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz