Łukaszenko chciałby zorganizować igrzyska olimpijskie z Rosją lub Ukrainą

Sprawne przeprowadzenie II Igrzysk Europejskich na Białorusi spowodowało, że prezydent tego kraju Aleksandr Łukaszenko zaczął mówić o organizacji letnich igrzysk olimpijskich wspólnie z Rosją lub Ukrainą.

Jak podała w piątek agencja informacyjna Biełta, Łukaszenko zwrócił uwagę na organizowanie przez Białoruś dużych imprez sportowych, w tym II Igrzysk Europejskich, meczu lekkoatletycznego Europa-USA i wspólnych z Łotwą mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2021 roku. Białoruski prezydent uznał, że z pomocą któregoś z sąsiadów Białoruś mogłaby zorganizować letnie igrzyska olimpijskie.

„Oczywiście trudno nam konkurować z gigantami, ale na przykład możemy organizować igrzyska olimpijskie z Ukraińcami lub z Rosjanami. Obiekty pod zawody olimpijskie mamy gotowe” – twierdził Łukaszenko dodając, że przypadku niektórych dyscyplin, w tym piłki nożnej, można skorzystać z obiektów w Rosji lub na Ukrainie. „Oni mają obiekty, których nam brakuje” – mówił.

Prezydent Białorusi jest zdania, że jego kraj „po cichutku” uczy się organizować duże imprezy sportowe i przyjmować gości z zagranicy. Wyraził przy tym przekonanie, że zyskuje na tym wizerunek kraju. „Czołowe kanały kupiły prawa do transmisji tych zawodów [II Igrzysk Europejskich – red.]” – podkreślał.

Zdaniem Łukaszenki „wszyscy” zauważyli, że Białoruś nie tylko jest w stanie przeprowadzić dużą imprezę sportową, lecz także przyjąć zagranicznych gości. W jego opinii dzięki otwartości Białorusinów „tysiące, setki tysięcy ludzi” przyjedzie teraz na Białoruś. „To jest turystyka, o którą walczymy. Kładziemy dobry fundament, aby do nas przyjeżdżano, kochano nas, szanowano nas. I żeby nasi sportowcy nas radowali”- podsumował Aleksandr Łukaszenko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że o organizacji igrzysk olimpijskich marzy także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W lipcu br. mówił o opracowaniu planu przygotowań do organizacji takiej imprezy.

Kresy.pl / Biełta
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz