Zełenski chce, by Ukraina zorganizowała Igrzyska Olimpijskie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się we wtorek z ministrem młodzieży i sportu Ihorem Żdanowem oraz prezydentem Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy, w przeszłości wybitnym skoczkiem o tyczce, Siergiejem Bubką. Ukraiński prezydent wykorzystał spotkanie do wydania polecenia rozpoczęcia przygotowań do organizacji na Ukrainie Igrzysk Olimpijskich.

Jak podaje Radio Hromadske, spotkanie odbyło się na terenie państwowego Olimpijskiego Centrum Szkoleniowo-Sportowego „Koncza-Zaspa” w Kijowie. Zełenski wyraził na nim opinię, że Ukraina w ciągu kilku lat jest w stanie przygotować się do organizacji Igrzysk Olimpijskich. „Potrzebujemy pewnego planu, że, powiedzmy, jesteśmy gotowi do zbudowania wszystkiego w ciągu 3-4 lat i wtedy możemy stanąć w kolejce i dostać organizację Olimpiady. Musimy być ambitni” – radził ukraiński prezydent.

Według Zełenskiego należy rozbudowywać infrastrukturę sportową, która potem zostanie wykorzystana podczas Igrzysk Olimpijskich.

„Trzeba dać zadanie naszym chłopcom, którzy szukają inwestycji, dać zadanie naszemu budżetowi, by corocznie przeznaczać pieniądze na obiekty, które są nam potrzebne, a potem będą wykorzystane podczas olimpiady. Musimy przynajmniej spróbować to osiągnąć” – mówił Zełenski.

Jak wynika z relacji Radia Hromadske, zapał ukraińskiego prezydenta starał się studzić Siergiej Bubka. Według niego obecnie najbardziej realistyczne jest zorganizowanie przez Ukrainę następnych letnich lub zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Bubka wyraził opinię, że najbliższe „dorosłe” Igrzyska, o które Ukraina może się starać, to zimowa „olimpiada” w 2030 roku lub letnia w 2032 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że pomysł organizacji zimowych igrzysk olimpijskich na Ukrainie w 2022 roku padł podczas prezydentury Wiktora Janukowycza. W listopadzie 2013 roku miasto Lwów oficjalnie zgłosiło swoją kandydaturę do organizacji tych zawodów. Została ona później wycofana ze względu na zmienioną sytuację na Ukrainie.

Kresy.pl / Hromadske
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz