Liczba zarażonych koronawirusem na Białorusi potroiła się

Nawet oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia Białorusi wskazują na bardzo szybki wzrost liczby zakażeń koronawirusem w tym kraju. W ciągu czterech dni liczba zarażonych wzrosła trzykrotnie.

3o marca na Białorusi oficjalnie były 152 osoby zarażone koronawirusem. 2 kwietnia odnotowano już 300 zakażonych. Dzień później oficjalna liczba zarażonych groźnym wirusem wynosiła 351, a w sobotę odnotowano już 440 przypadków zakażenia. Oficjalnie odnotowano na Białorusi pięć ofiar śmiertelnych COVID-19. Według cytującego oficjalne statystyki portalu Tut.by zmarli cierpieli na inne choroby. Wyzdrowiało 41 osób. Część chorych przechodzi infekcję lekko lub jest w stanie „średnim”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Najwięcej zarażeń koronawirusem odnotowano jak do tej pory w stołecznym Mińsku – 190 przypadków. Na drugim miejscu znalazł się północno-wschodni obwód witebski gdzie zmarła pierwsza ofiara koronwirusa na Białorusi. Tam wykryto już 89 przypadków zakażenia. W otaczającym stolicę obwodzie mińskim liczba zarażonych to 50 osób. W obwodzie homelskim wykryto 13 przypadków, w obwodzie grodzieńskim sześć przypadków, w obwodzie mohylewskim dwa, a w obwodzie brzeskim jeden.

Cześć opozycyjnych komentatorów kwestionuje oficjalne dane twierdząc, że faktyczna liczba zakażeń jest na Białorusi znacznie większa. Rosnąca szybko liczba zarażeń kontrastuje z dotychczasową retoryką prezydenta tego państwa Aleksandra Łukaszenki, który lekceważył zagrożenie związane z koronawirusem. Twierdził między innymi, że spożywanie 50 gram spirytusu dziennie może pomóc w profilaktyce. Inną dobrą metodą zapobiegania zakażeniu miałoby być, według białoruskiego przywódcy, korzystanie z suchej sauny.

W połowie marca Łukaszenko krytykował zamykanie granic państwowych jako metodę walki z rozprzestrzenianiem się wirusa.

tut.by/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz