Obóz dla uchodźców w Grecji objęty kwarantanną

Grecja objęła kwarantanną placówkę dla imigrantów po tym jak jeden z przebywających w ośrodku został pozytywnie zdiagnozowany na obecność koronawirusa – poinformował w w niedzielę Reuters.

Agencja Prasowa Reuters poinformowała w niedzielę o objęciu kwarantanną jednego z obozów dla uchodźców w Grecji. Afgańczyk przebywający w placówce został pozytywnie zdiagnozowany na obecność koronawirusa.

Zobacz też: Komisja Europejska domaga się od polskich władz podkreślenia zaangażowania UE w walkę z pandemią

Mężczyzna przebywał w obozie Malakasa, w którym obecnie mieści się kilkuset uchodźców. Został przetransportowany do szpitala w Atenach. Testom poddawani są teraz wszyscy, z którymi kontaktował się Afgańczyk.

Jest to kolejny obóz dla imigrantów pod kwarantanną. W czwartek władze musiały zamknąć obóz Ritsona w centralnej Grecji pot tym jak zdiagnozowani w nim 20 przypadków koronawirusa.

Zobacz też: Iran wznowi działalność pewnej części gospodarki

„Liczba imigrantów jest bardzo duża, z matematycznego punktu widzenia było to oczywiste, że wystąpią przypadki koronawirusa” – mówił minister do spraw migracji Notis Mitarachi. „Wdrażamy już plan awaryjny, ale jest to ciężkie szczególnie w obozach na wyspach”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd Grecji chce zastąpić istniejące obozy na wyspach placówkami odosobnienia dla zarażonych. Plan ten jednak spotkał się z oporem ze strony władz lokalnych i imigrantów przebywających w obozach.

Lokalne ruchy proimigranckie nakłaniają rząd do ewakuowania wszystkich obozów, twierdzą że istnienie obozów przyspieszy rozrost pandemii.

Ministerstwo przekazało również, że wszystkich imigrantów którzy przybyli do Grecji po 1 marca umieszcza w specjalnym ośrodku monitorowanym przez lekarzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pierwszy przypadek koronawriusa w Grecji został odnotowany w lutym. Od tamtej pory potwierdzone zostały 1673 przypadki zarażenia. 68 z nich zakończyła się zgonem.

Zobacz też: Prof. Góralczyk: To coś głębszego niż kryzys globalizacji. To przesilenie cywilizacyjne

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz