Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnym wzroście ofiar śmiertelnych koronawirusa. Odnotowano prawie dwanaście i pół tysiąca zgonów.

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarły 674 osoby – poinformowała Agencja Prasowa Reuters. Łącza ilośc ofiar śmiertelnych wynosi już 12418.

Mimo dużej liczby zgonów, w Hiszpanii zaczyna pojawiać się tendencja spadkowa. W poprzednim dniu odnotowywano 809 ofiar koronawirusa.

Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła ze 124736 w sobotę do 130759 w niedzielę.

Jak podaliśmy na naszym portalu, premier Hiszpanii, Pedro Sanchez poprosi parlament o przedłużenie zamknięcia kraju o 15 dni – informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Obostrzenia zostaną utrzymane przynajmniej do 26 kwietnia.

Pablo Casado lider jednej z opozycyjnych partii poinformował na twitterze, że premier powiadomił go już o swoich planach.

 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, wcześniejsze zamknięcie miało trwać do 9 kwietnia jednak sytuacja w Hiszpanii nie jest jeszcze opanowana. Według Politico decyzja została podjęta pod presją regionalnych liderów, w tym z Partii Socjalistycznej, zaniepokojonych tempem rozwoju epidemii. Z kolei gazeta El Mundo podaje, że zapowiedź zamknięcia firm wywołała krytykę ze strony pracodawców.

„Hibernacja” gospodarki ma na celu ograniczenie codziennej mobilności obywateli do poziomu weekendowego, co ma ograniczyć infekcje i zapobiec upadkowi znajdującej się na granicy wytrzymałości służby zdrowia.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz