Trzy czołowe białoruskie ruchy opozycyjne sformalizowały swoją współpracę z Platformą Obywatelską dążąc do jej pogłębienia.

Telewizja Biełsat poinformowała, że 4 maja przedstawiciele Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji (BChD), Zjednoczonej Partii Obywatelskiej (AHP) oraz Ruchu „O wolność” spotkali się z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną. Lider BChD Wital Rymaszeuski, przewodniczący AHP Anatol Labiedźka i przewodzący ruchowi „O wolność” Juraś Hubarewicz podpisali z czołową polską partią opozycyjną formalną umowę o współpracy.

„Koalicja Centroprawicowa utrzymuje ścisłe stosunki z Platformą Obywatelską jako z jednym z członków Europejskiej Partii Ludowej, która jest naszym partnerem w Unii Europejskiej. Poprzez ten dokument po prostu formalizujemy te stosunki, które już utrzymywaliśmy i które z powodzeniem się rozwijały” – portal telewizji Biełsat cytuje Hubarewicza. Jak tłumaczył – „Porozumienie przewiduje głębszą współpracę na szczeblu międzynarodowym, czyli pomoc ze strony PO w poruszaniu kwestii białoruskiej na różnych forach międzynarodowych. Przewidziano też kontakty pomiędzy naszymi strukturami na szczeblu oddziałów regionalnych i młodzieżowych oraz udział w konferencjach międzynarodowych, które są ważne zarówno dla Białorusi jak i dla Polski”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Białoruscy działacze opozycyjni spotkali się z Schetyną i podpisali umowę o współpracy przy okazji spotkania z Komisją Spraw Zagranicznych polskiego Sejmu. W czasie posiedzenia większość z białoruskich działaczy domagała się od władz Polski podjęcia ostrzejszej polityki wobec oficjalnego Mińska.

belsat.eu/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz