Wybuch przed ambasadą Izraela w New Delhi uszkodził trzy samochody, ale nie spowodował obrażeń.

Jak podaje Times of Israel, w piątek w pobliżu ambasady Izraela w New Delhi doszło eksplozji. Jak poinformowała policja, eksplodowało „improwizowane urządzenie o bardzo niskiej intensywności” wybijając szyby w trzech znajdujących się w pobliżu samochodach. Nikt nie odniósł obrażeń.

Miejscowa policja wstępnie przypuszcza, że doszło do „złośliwej próby wywołania sensacji”. Dzielnica wokół ambasady została zamknięta, a na miejscu zdarzenia pracuje policja i saperzy.

Z kolei izraelskie władze podejrzewają, że doszło do ataku i zaostrzyły środki bezpieczeństwa w placówkach Izraela na całym świecie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela potwierdziło, że doszło do wybuchu i że nikt nie został ranny.

„Incydent jest badany przez władze Indii, które są w kontakcie z odpowiednimi izraelskimi urzędnikami” – poinformowało ministerstwo dodając, że minister spraw zagranicznych Izraela jest regularnie informowany o sytuacji.

Ambasador Indii w Izraelu zadzwonił do dyrektora generalnego MSZ Izraela i obiecał zapewnienie przez Indie wszelkiej niezbędnej pomocy.

Jak stwierdza Times of Israel, izraelskie placówki dyplomatyczne na całym świecie są w pogotowiu od czasu zamachu na czołowego irańskiego fizyka jądrowego Mohsena Fakhrizadeha w listopadzie ubiegłego roku. Teheran oskarżył Izrael o zabicie naukowca i zapowiedział odwet.

Do podobnego incydentu w pobliżu ambasady Izraela w New Delhi doszło już w 2012 roku. Żona attache wojskowego Izraela w Indiach została lekko ranna po tym, jak motocyklista przyczepił bombę do jej samochodu. Tego samego dnia w samochodzie izraelskiego dyplomaty w Gruzji znaleziono bombę. Następnego dnia trzech Irańczyków przypadkowo wysadziło swój dom w Tajlandii. Wówczas spekulowano, że incydenty te były odpowiedzią na domniemane zabójstwa irańskich fizyków jądrowych przez Izrael.

Kresy.pl / timesofisrael.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz