Kanada zamyka parlament

Jak informuje ABC News, w piątek kanadyjski rząd zawiesił pracę parlamentu w celu zwolnienia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Rząd Kanady zamyka parlament i odradza obywatelom niekonieczne podróże – pisze ABC news. Minister Zdrowia Publicznego Dr. Theresa Tam zaleciła całkowite ograniczenie spotkań towarzyskich. Rząd do tej porty wydał jedynie zalecenie odwołania imprez masowych.

Minister Transportu Publicznego oświadczył, że wszelkie statki na pokładzie których będzie więcej niż 500 osób nie będą przyjmowane w kanadyjskich portach aż do lipca.

Kanadyjski parlament zagłosował w piątek nad uchwałą, która zamknie Izbę Gmin na pięć tygodni. Politycy mają nadzieję w ten sposób spowolnić przenoszenie się koronawirusa.

Jak pisaliśmy, kanadyjski premier Justin Trudeau musiał zostać poddany izolacji na dwa tygodnie. Jego żona Sophie została przebadana na obecność koronawirusa, jej wynik był pozytywny.

Sophie Trudeau wróciła w czwartek z Londynu z grypopodobnymi objawami, w czwartek skierowała się na badanie, które potwierdziło u niej obecność koronowirusa COVID-19.

“Premier jest w bardzo dobrym stanie i nie ma żadnych symptomów” – czytamy w oświadczeniu. “Jako środek zapobiegawczy premier zastosuje się do porad lekarzy i podda się izolacji przez 14 dni”. Premier Kanady dalej będzie wykonywał swoje obowiązki z domu.

Tylko w tym tygodniu w Kanadzie potwierdzono 145 przypadków wirusa. Tamtejsze władze odnotowały 3 przypadki śmiertelne. Siedem z dziesięciu kanadyjskich prowincji jest dotkniętych pandemią.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w piątek, że epicentrum globalnej pandemii koronawriusa przeniosło się do Europy, organizacja ostrzegła, że nie jest możliwe określenie kiedy zarażenia osiągną najwyższy punkt.

“Europa stała się epicentrum światowej pandemii” – mówił szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej. Na kontynencie europejskim jest obecnie więcej zgłaszanych przypadków zarażanie i przypadków śmierci niż, nie licząc Chin, w innych częściach globu łącznie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Więcej przypadków jest zgłaszanych teraz w Europie niż w Chinach w okresie największej zachorowalności” – mówił.

Szef WHO stwierdził, że cząstkowe radzenie sobie z wirusem nie jest wystarczająco. Według Światowej Organizacji Zdrowia państwa powinny wprowadzić wszystkie możliwe obostrzenia tak żeby skutecznie walczyć z pandemią.

Kresy.pl/ABCNews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply