Kanada zamyka parlament

Jak informuje ABC News, w piątek kanadyjski rząd zawiesił pracę parlamentu w celu zwolnienia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Rząd Kanady zamyka parlament i odradza obywatelom niekonieczne podróże – pisze ABC news. Minister Zdrowia Publicznego Dr. Theresa Tam zaleciła całkowite ograniczenie spotkań towarzyskich. Rząd do tej porty wydał jedynie zalecenie odwołania imprez masowych.

Minister Transportu Publicznego oświadczył, że wszelkie statki na pokładzie których będzie więcej niż 500 osób nie będą przyjmowane w kanadyjskich portach aż do lipca.

Kanadyjski parlament zagłosował w piątek nad uchwałą, która zamknie Izbę Gmin na pięć tygodni. Politycy mają nadzieję w ten sposób spowolnić przenoszenie się koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, kanadyjski premier Justin Trudeau musiał zostać poddany izolacji na dwa tygodnie. Jego żona Sophie została przebadana na obecność koronawirusa, jej wynik był pozytywny.

Sophie Trudeau wróciła w czwartek z Londynu z grypopodobnymi objawami, w czwartek skierowała się na badanie, które potwierdziło u niej obecność koronowirusa COVID-19.

„Premier jest w bardzo dobrym stanie i nie ma żadnych symptomów” – czytamy w oświadczeniu. „Jako środek zapobiegawczy premier zastosuje się do porad lekarzy i podda się izolacji przez 14 dni”. Premier Kanady dalej będzie wykonywał swoje obowiązki z domu.

Tylko w tym tygodniu w Kanadzie potwierdzono 145 przypadków wirusa. Tamtejsze władze odnotowały 3 przypadki śmiertelne. Siedem z dziesięciu kanadyjskich prowincji jest dotkniętych pandemią.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w piątek, że epicentrum globalnej pandemii koronawriusa przeniosło się do Europy, organizacja ostrzegła, że nie jest możliwe określenie kiedy zarażenia osiągną najwyższy punkt.

„Europa stała się epicentrum światowej pandemii” – mówił szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej. Na kontynencie europejskim jest obecnie więcej zgłaszanych przypadków zarażanie i przypadków śmierci niż, nie licząc Chin, w innych częściach globu łącznie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Więcej przypadków jest zgłaszanych teraz w Europie niż w Chinach w okresie największej zachorowalności” – mówił.

Szef WHO stwierdził, że cząstkowe radzenie sobie z wirusem nie jest wystarczająco. Według Światowej Organizacji Zdrowia państwa powinny wprowadzić wszystkie możliwe obostrzenia tak żeby skutecznie walczyć z pandemią.

Kresy.pl/ABCNews
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz