Rywalami Szachtara Donieck w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów będą Real Madryt, RB Lipsk i Celtic Glasgow. Mecze „domowe” ukraińskiej drużyny rozegrane zostaną na stadionie Legii Warszawa, która nie zagra w tym sezonie w żadnym europejskim pucharze.

Jak informowaliśmy, w lipcu br. Szachtar Donieck podpisał z Legią Warszawa umowę najmu stadionu na mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA.

„Szachtar niestety nie może rozegrać 'u siebie’ meczów europejskich rozgrywek na Ukrainie, więc zdecydowano się rozegrać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów w Warszawie. Dziękuję kierownictwu Legii za to, że klub pojechał na nasze spotkanie i udostępnił swój stadion. Liczymy na wsparcie kibiców Szachtara i Legii, Polaków i Ukraińców, którzy teraz mieszkają w Warszawie i innych miastach. Wierzymy, że doskonałe warunki zapewnione przez Legię i niesamowita atmosfera, jaką stworzą kibice na stadionie, pomogą Szachtarowi z sukcesem wystąpić w tym losowaniu Ligi Mistrzów” – mówił dyrektor generalny Szachtara Donieck.

Marcin Herra, Dyrektor Generalny Legii mówił: „Stadion Legii to przede wszystkim dom naszej drużyny. Nasz klub i fundacja Legia od początku wojny uczestniczyły w pomocy uchodźcom, klubom piłkarskim z Ukrainy, a we współpracy z Szachtarem wspólnie wspieraliśmy osoby wewnętrznie przesiedlone. W najbliższych miesiącach stadion Legii stanie się także miejscem spotkań Szachtara w Lidze Mistrzów. Naszym zadaniem będzie przygotowanie obiektu i wsparcie w dniu meczu.

Za zgodą klubów posiadacze karnetów na domowe mecze Legii w sezonie 2022/23 mogli skorzystać z prawa pierwszeństwa do zakupu biletów na mecze Ligi Mistrzów. Dodatkowo 5% wpływów ze sprzedaży biletów trafi do Fundacji Legii, która od początku konfliktu zajmuje się pomocą strukturalną dla ofiar wojny.

Jeszcze przed losowaniem klub z Doniecka sprzedał połowę wszystkich pakietów (16 tysięcy). Wejściówki można nabywać na oficjalnej stronie shakhtar.com. Obowiązuje system dynamicznej wyceny: wraz ze spadkiem liczby dostępnych miejsc ceny mogą wzrastać.

Ze względu na mundial w Katarze faza grupowa zakończy się już na początku listopada. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 6 oraz 7 września. Następne zaplanowano na 13 i 14 września, 4 i 5 października, 11 i 12 października, 25 i 26 października oraz 1 i 2 listopada.

Kresy.pl / gol24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz