Putin przyjął Tillersona

Wcześniej Tillerson odbył trzygodzinną rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom prezydent Rosji Władimir Putin przyjął dzisiaj sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, który przebywa z wizytą w Moskwie.

Przed spotkaniem Putin powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że podczas prezydentury Donalda Trumpa doszło do obniżenia poziomu zaufania między USA a Rosją „szczególnie na poziomie militarnym”.

Wcześniej Tillerson odbył trzygodzinną rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Jak donoszą media, spotkanie rozpoczęło się w bardzo chłodnej atmosferze.

PRZECZYTAJ: Ławrow ostrzega Tillersona na początku spotkania w Moskwie przed kolejnymi atakami na Syrię.

Nie będę ukrywał faktu, że mamy mnóstwo pytań, biorąc pod uwagę skrajnie niejednoznaczne i czasami sprzeczne pomysły wyrażane w Waszyngtonie w całym spektrum spraw dwustronnych i wielostronnych. – powiedział Ławrow.
Oczywiście nie wspominając, że poza oświadczeniami byliśmy ostatnio świadkami niezwykle niepokojących działań, gdy podjęto nielegalny atak na Syrię. – dodał.

Wypowiedź Tillersona była bardziej stonowana. Szef dyplomacji USA powiedział, że przyjechał w celu ustalenia spornych kwestii i zdefiniowania na ile mogą być one załagodzone.

CZYTAJ TAKŻE: Putin:„To atak na suwerenne państwo”. Rosja zawiesza współpracę wojskową z USA w Syrii w dziedzinie zapobiegania incydentom.

Kresy.pl / Reuters

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz