Zmieńmy ustawę o TK tak, by 2/3 posłów mogło odrzucać orzeczenia Trybunału – proponuje Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

PSL to najbardziej wolna, demokratyczna partia w Polsce, każdy wybiera spotkania, w których chce uczestniczyć. My idziemy swoją drogą– mówił dziś w radiowej Jedynce Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o to, czy PSL będzie nadal uczestniczył w marszach KOD.

Przewodniczący PSL przedstawił także propozycję swojej partii w kwestii sporu o Trybunał Konstytucyjny.

PSL proponuje, aby jak najszybciej ugrupowania przedstawiły swoje propozycje, np. gdzie można się cofnąć, w którym miejscu. Dla nas wartością jest opublikowanie wyroku. I patrzyłbym w przyszłość, np. zmiana ustawy o TK, choćby wprowadzenie zapisu, że 2/3 posłów mogłoby odrzucać wyroki TK (…) Polacy oczekują zakończenia tego sporu– mówił Kosiniak-Kamysz.

Polskie Radio/300polityka.pl/KRESY.PL

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz