Najnowszy sondaż przeprowadzony przez think tank OGB Pro sugeruje na znaczne zmiany w składzie Sejmu. Znikły by z niego cztery obecne partie parlamentarne a pojawiłaby się jedna nowa.

Zgodnie z wynikami sondażu największe poparcie uzyskała Koalicja Obywatelska, którą wskazało 34,52 proc. zdecydowanych na oddanie głosów respondentów. To o 1,2 punktu procentowego więcej niż w poprzednim badaniu OGB Pro. Główna siła opozycji – Prawo i Sprawiedliwości, które wybrało 30,82 proc., o 0,2 pkt proc. więcej niż poprzednio, jak przytoczyła Interia.

Silną trzecią pozycję obroniła Konfederacja z poparciem 16,86 proc. głosów, odnotowując wzrost o 1,5 pkt proc. Z sondażu wynika jednak, że do Sejmu dostałaby się także Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna, na którą wskazało 6,48 proc., o 1,1 pkt proc. więcej niż poprzednio.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby aż cztery partie, które obecnie zasiadają w izbie niższej polskiego parlamentu. Nowa Lewica odnotowala w sondażu poparcie 4,74 proc., Razem 2,64 proc., Polska 2050 – 2,22 proc., a PSL – 1,72 proc. Wszystkie te stronnictwa odnotowały niewielke spadki poparcia.

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-9 września metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj także: Sondaż: Większość Polaków za ograniczeniem świadczenia 800 plus dla Ukraińców

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

Tagi: , , , , , , , ,
forma płatności