Premier Szydło zapowiada zmiany w rządzie – konsultuje je z prezesem PiS

Premier Beata Szydło przyznała, że zmiany w rządzie rzeczywiście nastąpią. Są one konsultowane z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, a decyzje mają zostać ogłoszone w ciągu kilkunastu dni.

W rozmowie na antenie stacji TVN24 premier Beata Szydło przyznała, że w składzie Rady Ministrów nastąpią zmiany, które omawia z prezesem PiS:– Trzeba powiedzieć raz, jak to będzie: ta decyzja została podjęta, będą zmiany w rządzie, ja tę decyzję oczywiście omawiam z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, co jest rzeczą naturalną, (…) takie decyzje zapadają w gremiach partyjnych.

Szefowa rządu powiedziała we wtorek, że w ten sposób chce przeciąć pojawiające się w mediach spekulacje nt. możliwej rekonstrukcji rządu, włącznie z jej dymisją i objęciem stanowiska premiera przez Jarosława Kaczyńskiego. Szydło powiedziała, że o podjętych decyzjach poinformuje w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Wszyscy, którzy grają w drużynie i chcą jej zwycięstwa i myślą w kategoriach dobra wspólnego muszą pamiętać o tym, że ta gra drużynowa wymaga tego, że jesteśmy wobec siebie lojalni – mówiła premier Szydło. Nie chciała jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy zastąpi ją Jarosław Kaczyński. Dodała, że „nie czuje się wypalona, ani zmęczona”. Jednocześnie, zaapelowała do mediów i polityków o „zachowanie wstrzemięźliwości i niespekulowanie w mediach” na temat rekonstrukcji rządu.

Przeczytaj: Fakt: Szydło chciała dymisji Macierewicza i Waszczykowskiego

Tvn24.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

 

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz