W Poznaniu mężczyzna został pobity i okradziony przez trzech Ukraińców, kierowcę pojazdu z przewozu na aplikację i jego dwóch kolegów, którzy chcieli wymusić od niego pieniądze za zabrudzoną tapicerkę. Sprawcom grozi do 5 lat wiezienia.

Na początku listopada policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział, że został okradziony i poturbowany przez trzech napastników. Okazało się, że jeden z nich był właścicielem pojazdu wykorzystywanego w aplikacji służącej do zamawiania usług płatnego przewozu osób.

Jak relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji, powodem zdarzenia była kłótnia między kierowcą a klientem. Zdaniem przewoźnika, pasażer zabrudził mu tapicerkę i zażądał od niego uiszczenia dodatkowej opłaty. Klient się nie zgodził. Wówczas kierowca zadzwonił po dwóch kolegów, po czym we trzech usiłowali wymusić od pokrzywdzonego pieniądze. Najpierw poprzez zmuszenia go do wypłacenie pieniędzy z bankomatu, a następnie poprzez przelew aplikacją bankową. Sprawcy poturbowali mężczyznę, zabrali mu telefon komórkowy oraz karty płatnicze.

 

Podinsp. Liszczyńska zaznaczyła, że sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Szybko ustalili tożsamość wszystkich trzech mężczyzn i zatrzymali ich. Okazało się, że wszyscy to obywatele Ukrainy, w wieku od 20 do 24 lat. W Polsce przebywali legalnie.

Zobacz: Policja zatrzymała dwóch Ukraińców – zdewastowali kilkadziesiąt aut [+VIDEO]

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy liderami policyjnych statystyk

Ukraińcy usłyszeli już zarzuty kradzieży, zmuszania do określonego zachowania, naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni siedmiu oraz włamania na konto bankowe. Oskarżeni przyznali się do popełnionych przestępstw. Prokurator wydał dla nich zakaz opuszczania kraju. Objęto ich też dozorem policyjnym. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat więzienia.

Przeczytaj: Ukrainiec podejrzany o brutalne zabójstwo 17-latki pracował w Polsce. Ujęto go w Poznaniu [+FOTO]

Czytaj także: Wielkopolska: w lesie znaleziono martwego Ukraińca. Zwłoki porzucił polski pracodawca

epoznan.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Ile mediów podało tą info? Bo jak Polka zwyzywała (nie pobiła) ukrainkę to wszystkie o tym trąbiły.Co do sprawy,NIE wierzę że dostana po 5 lat,będzie bardzo niski wyrok i może nawet w zawieszeniu.Nie wierzę w “nasz” “wymiar sprawiedliwości”.