W czwartek 14. czerwca w lesie pomiędzy Skokami a Wągrowcem w Wielkopolsce leśniczy znalazł zwłoki mężczyzny w wieku około 30 lat. Denat miał na rękach rękawice robocze a na jego ciele znajdowało się wiele trocin, co zasugerowało śledczym, że był on pracownikiem któregoś z tartaków. Początkowo nie znano tożsamości znalezionego mężczyzny. – podawał portal Wągrowiec Nasze Miasto.

Ciało denata zabrano do badań sekcyjnych a policja zaczęła odwiedzać okoliczne zakłady przemysłu drzewnego. Od początku założono, że mężczyzna mógł nie być Polakiem. Prokuratura w Wągrowcu wszczęła śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Później, według nieoficjalnych informacji okazało się, że zmarły kilka miesięcy temu przyjechał do Polski z Ukrainy do pracy. “Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz tożsamości mężczyzny (m.in. zaplanowana jest sekcja zwłok).” – informowała w poniedziałek prokuratura w Wągrowcu.

Z wczorajszej publikacji lokalnego ukraińskiego portalu Versii.if.ua wynika, że zmarły to 36-letni Wasyl Czornyj pochodzący z okolic Śniatyna na Ukrainie. Portal ten podaje, powołując się na znajomych Ukraińca, że podczas pracy w stolarni mężczyzna doznał “ataku”. Nie wiadomo, co było tego powodem, lecz są przypuszczenia, że mógł mieć atak epilepsji bądź “nawdychał się oparów lakierów lub farb”. Pracownicy zakładu zwrócili się do polskiego pracodawcy z prośbą o wezwanie lekarza, lecz właścicielka miała stwierdzić, że jest już po pracy (było około godziny 17) i że “sama rozwiąże ten problem”.

Później, według relacji ukraińskiego portalu, polscy pracodawcy postanowili pozbyć się ciała wywożąc je do lasu. Mieli oni zostać zatrzymani, chociaż twierdzą, że Wasyl Czornyj nie pracował u nich i nie znają go. Policja poszukuje jeszcze jednego Ukraińca, który miał być świadkiem, bądź miał pomagać w przestępstwie. Tymczasem rodzina zmarłego Ukraińca zbiera pieniądze na przewiezienie jego ciała na Ukrainę – potrzeba na to 2 tys. dolarów. Według Versii.if.ua Czornyj pozostawił żonę i trójkę dzieci.

CZYTAJ TAKŻE: Zatrudniał na czarno Ukrainkę i zostawił ją po wylewie na ławce – zajmuje się nim policja i PIP

Kresy.pl / wagrowiec.naszemiasto.pl / versii.if.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply