Policja zatrzymała dwóch Ukraińców – zdewastowali kilkadziesiąt aut [+VIDEO]

Dwóch Ukraińców nocą zniszczyło kilkadziesiąt zaparkowanych samochodów w Lwówku Śląskim. Jeden z nich skakał po zaparkowanych pojazdach, drugi zachęcał go do tego i wszystko fotografował. Obaj zostali zidentyfikowani i zatrzymani przez policję.

Jak poinformowała w czwartek policja z Lwówka Śląskiego, funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w tym mieście zidentyfikowali dwóch mężczyzn, którzy w nocy 19 maja uszkodzili kilkadziesiąt zaparkowanych samochodów. Okazało się, że to Ukraińcy, w wieku 34 i 26 lat, zamieszkali na terenie powiatu lwóweckiego.

Niespełna dwa tygodnie temu dwaj obywatele Ukrainy szli nocą jedną z ulic Lwówka Śląskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął wskakiwać na zaparkowane samochody. Przeskakiwał kolejne z jednego pojazdu na drugi. Jego kolega filmował to, a do tego namawiał mężczyznę, by dalej skakał po samochodach. Kilka pojazdów zostało w ten sposób uszkodzonych: mają wgniecenia na maskach i są porysowane. Ponadto, w paru przypadkach jeden z Ukraińców uszkodził je dodatkowo, wyrywając wycieraczki.

 

Lwóweccy policjanci zdołali ustalić tożsamość mężczyzn, m.in. dlatego, że ich zachowanie zostało zarejestrowane przez monitoring. Obaj Ukraińcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora i sądu.

Policja zwróciła się też do mieszkańców Lwówka Śląskiego, których auta mogły zostać uszkodzone przez tych mężczyzn, by zgłosili to do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Policja opublikowała też nagranie z monitoringu. Obraz został celowo zniekształcony.

Na początku maja informowaliśmy, że mieszkający w Warszawie imigrant z Kijowa, posługujący się nickiem „winni4yk” (Winniczuk), który biegał po dachu wagonu warszawskiego metra i chwalił się tym w sieci, podobnie jak wcześniej skakaniem po aucie Straży Miejskiej, usłyszał zarzuty m.in. zakłócania ładu i porządku publicznego. Ukrainiec od końca listopada zamieszczał na Instagramie nagrania, na których próbował swoich sił jako „prankster”, prezentując mało wyszukane poczucie humoru. Na nagraniach chodził po galerii handlowej, przeklinając i zaczepiając przypadkowych ludzi po rosyjsku, z dość sporą ilością wulgaryzmów, wykorzystując brak znajomości tego języka. Na jednym z nagrań Ukrainiec próbował w sklepie śmietanę z półki, po czym zniesmaczony odkładał ją z komentarzem „bez smaku, ja pierd…”. Na innym upuszczał i rozbijał w sklepie kolejne butelki z piwem, mocno przy tym klnąc. Kolejne „dzieło” to film, na którym zatrzymywał autobus po to, żeby w progu otwartych drzwi zawiązać sobie but.

Zobacz także: Ukraiński kierowca łamie przepisy drogowe w Polsce i chwali się tym w sieci [+VIDEO]

lwowek-slaski.policja.gov.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz