Policja zatrzymała dwóch Ukraińców – zdewastowali kilkadziesiąt aut [+VIDEO]

Dwóch Ukraińców nocą zniszczyło kilkadziesiąt zaparkowanych samochodów w Lwówku Śląskim. Jeden z nich skakał po zaparkowanych pojazdach, drugi zachęcał go do tego i wszystko fotografował. Obaj zostali zidentyfikowani i zatrzymani przez policję.

Jak poinformowała w czwartek policja z Lwówka Śląskiego, funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w tym mieście zidentyfikowali dwóch mężczyzn, którzy w nocy 19 maja uszkodzili kilkadziesiąt zaparkowanych samochodów. Okazało się, że to Ukraińcy, w wieku 34 i 26 lat, zamieszkali na terenie powiatu lwóweckiego.

Niespełna dwa tygodnie temu dwaj obywatele Ukrainy szli nocą jedną z ulic Lwówka Śląskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął wskakiwać na zaparkowane samochody. Przeskakiwał kolejne z jednego pojazdu na drugi. Jego kolega filmował to, a do tego namawiał mężczyznę, by dalej skakał po samochodach. Kilka pojazdów zostało w ten sposób uszkodzonych: mają wgniecenia na maskach i są porysowane. Ponadto, w paru przypadkach jeden z Ukraińców uszkodził je dodatkowo, wyrywając wycieraczki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Lwóweccy policjanci zdołali ustalić tożsamość mężczyzn, m.in. dlatego, że ich zachowanie zostało zarejestrowane przez monitoring. Obaj Ukraińcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora i sądu.

Policja zwróciła się też do mieszkańców Lwówka Śląskiego, których auta mogły zostać uszkodzone przez tych mężczyzn, by zgłosili to do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Policja opublikowała też nagranie z monitoringu. Obraz został celowo zniekształcony.

Na początku maja informowaliśmy, że mieszkający w Warszawie imigrant z Kijowa, posługujący się nickiem „winni4yk” (Winniczuk), który biegał po dachu wagonu warszawskiego metra i chwalił się tym w sieci, podobnie jak wcześniej skakaniem po aucie Straży Miejskiej, usłyszał zarzuty m.in. zakłócania ładu i porządku publicznego. Ukrainiec od końca listopada zamieszczał na Instagramie nagrania, na których próbował swoich sił jako „prankster”, prezentując mało wyszukane poczucie humoru. Na nagraniach chodził po galerii handlowej, przeklinając i zaczepiając przypadkowych ludzi po rosyjsku, z dość sporą ilością wulgaryzmów, wykorzystując brak znajomości tego języka. Na jednym z nagrań Ukrainiec próbował w sklepie śmietanę z półki, po czym zniesmaczony odkładał ją z komentarzem „bez smaku, ja pierd…”. Na innym upuszczał i rozbijał w sklepie kolejne butelki z piwem, mocno przy tym klnąc. Kolejne „dzieło” to film, na którym zatrzymywał autobus po to, żeby w progu otwartych drzwi zawiązać sobie but.

Zobacz także: Ukraiński kierowca łamie przepisy drogowe w Polsce i chwali się tym w sieci [+VIDEO]

lwowek-slaski.policja.gov.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz