Ponad 511 000 zarażeń koronawirusem w Rosji

Liczba przypadków koronawirusa w Rosji wzrosła w ubiegłym dniu o 8 987, osiągając liczbę 511 423 zarażonych osób – poinformowała w piątek rosyjska agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała w piątek rosyjska agencja prasowa Tass, w Federacji Rosyjskiej odnotowano już 511 423 przypadki koronawirusa. Tylko w ubiegłym dniu ta liczba wzrosła o 8 987. Według centrum kryzysowego dzienny wzrost wyniósł 1,8%, podobnie jak dzień wcześniej.

Nowe 1714 przypadków COVID-19 zostało potwierdzonych w Moskwie, 730 w obwodzie moskiewskim, 320 w obwodzie swierdłowskim, 274 w Petersburgu i 227 w obwodzie woroneżskim. Obecnie w Rosji leczonych jest 235 338 pacjentów z COVID-19.

Zobacz też: Władze Szwecji przyznają, że zbyt liberalne podejście do koronawirusa było błędem

Około 8220 pacjentów z koronawirusem wyzdrowiało w Rosji w ciągu ostatniego dnia, dzięki czemu całkowita liczba ozdrowieńców w kraju wyniosła 269 370. Według centrum kryzysowego liczba ozdrowieńców wynosi 53% ogólnej liczby osób zarażonych w Rosji.

W ciągu ostatniego dnia 2255 pacjentów zostało zwolnionych w Moskwie, 768 w obwodzie moskiewskim, 412 w Petersburgu, 361 w obwodzie nowogrodzkim i 209 w obwodzie Tula.

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych koronawirusem wzrosła w ciągu ostatniego dnia o 183 do 6715. Według centrum kryzysowego śmiertelność stanowi 1,3% wszystkich zarażonych w Rosji.

Zobacz też: Polska wysłała na Białoruś kolejny transport z pomocą humanitarną. To sprzęt do walki z koronawirusem

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia w Rosji, Melita Vujnovic, poinformowała, że WHO nie ma zastrzeżeń co do śmiertelności COVID-19 w Rosji.

„WHO w żadnym wypadku nie ma żadnych pytań na temat statystyk śmiertelności związanych z koronawirusem w Rosji. Dyrektor wykonawczy WHO Michael Ryan wyraził swoją opinię na temat niepewnych rosyjskich danych, ale nie jest to oficjalne stanowisko organizacji”.

Podkreśliła, że wskaźniki śmiertelności związane z COVID-19 w Rosji są niskie, a duża liczba przeprowadzonych testów pozwoliła na „uzyskanie bardzo dobrego obrazu, aby zrozumieć, co dzieje się z pandemią. Wskaźnik autopsji w Rosji jest bardzo wysoki, prawie 100%. To główne wyjaśnienie bieżących statystyk” – dodała.

Dyrektor podczas konferencji prasowej w Genewie informował, że niska śmiertelność koronawirusa w Rosji jest „bardzo trudna do zrozumienia”.

Zobacz też: Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz