Prezydent Sieradza Paweł Osiewała w niedziele wieczorem zaapelował do mieszkańców o ostrożność. Poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa w miejscowym szpitalu. Zapowiedział na poniedziałek posiedzenie sztabu kryzysowego.

W niedzielę wieczorem prezydent Sieradza Pawel Osiewała zaapelował do mieszkańców o ostrożność. Poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w miejscowym szpitalu. Na poniedziałek zapowiedział posiedzenie sztabu kryzysowego.

„Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali stosowne decyzje. Będę Was informował na bieżąco o sytuacji w mieście. Już teraz proszę Was byście na siebie uważali. Wiem, że każdy z nas chciałby już wrócić do normalności ale my dla naszego bezpieczeństwa musimy sami narzucić sobie obostrzenia” – napisał Paweł Osiewała.

„Przypominam Wam to od kilku miesięcy, myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam, gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum – tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych przed zarażeniem” – czytamy na jego profilu na Facebooku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lokalne media oraz służby sanitarne poinformowały o 80 przypadkach zakażenia koronawirusem w sieradzkim szpitalu – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zakażonych zostało 45 pacjentów i 35 pracowników placówki.

Na poniedziałek zostało zapowiedziane w Sieradzu posiedzenie sztabu antykryzysowego. W swoim komunikacie na Facebooku prezydent Osiewała nie potwierdził informacji sugerujących, że sieradzki szpital zostanie zamknięty.

W regionie łódzkim znajdują się aktualnie także inne ogniska koronawirusa. Są wygaszane przez służby sanitarne.

Przykładem jest fabryka mrożonek i lodów w Działoszynie na południu regionu łódzkiego. Zanotowano tam dotychczas 94 przypadki zakażenia SARS-CoV-2 na 300 przebadanych dotąd pracowników. Na testy czeka tam jeszcze 250 osób – przekazał starosta pajęczański Zbigniew Gajecki.

Wojewoda łódzki Tomasz Bocheński poinformował pod koniec tygodnia, że w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim i w domu pomocy społecznej w Łodzi wykryto kolejne ogniska koronawirusa. Podkreślił, że nie ma jednak obaw o dalsze rozprzestrzenianie wirusa, ponieważ wszystkie kontakty zakażonych zostały tam ustalone.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedziele po południu o kolejnych 312 przypadkach zakażenia koronawirusem. Pod względem liczby zakażeń, tym razem przed województwem śląskim, znalazło się województwo łódzkie –  odnotowano tam 119 potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2.

Zobacz także: Polska wysłała na Białoruś kolejny transport z pomocą humanitarną. To sprzęt do walki z koronawirusem

facebook.com / pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz