Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Milówce oblany czerwoną farbą [+FOTO]

Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą pomnik w Milówce, upamiętniający żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zamordowanych przez komunistyczne służby.

W nocy z piątku na sobotę w Milówce w Beskidzie Żywieckim (woj. śląskie) zbezczeszczono pomnik upamiętniający żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, zamordowanych przez służby komunistyczne.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Pomnik został oblany czerwoną farbą przez nieznanych sprawców. Ślady na miejscu zdarzenia zabezpieczyła policja. Stało się to już po uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i złożeniu wieńców. Na fotografiach z miejsca zdarzenia widać, że częściowo ochlapano farbą polską flagę. Stłuczono też kilka zapalonych zniczy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Według szefa Klubu „Gazety Polskiej” w Bielsku-Białej, Andrzeja Niedzielskiego, w Milówce jest „bardzo wiele osób, którym przeszkadzają Żołnierze Wyklęci”, w tym byli milicjanci. W rozmowie z TV Republika mówił, że takie osoby „zaczynają podnosić głos, i to nie tylko w Milówce, ale na całym Podbeskidziu”. Przywołał sytuację z piątku, gdy ludzie udający się do kościoła na Mszę św. odprawioną w związku z Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, byli wulgarnie wyzywani, w tym przez osoby starsze.

Zbezczeszczony pomnik w Milówce odsłonięto w 2015 roku. Upamiętnia on żołnierzy Antoniego Bieguna „Sztubaka”, dowódcy oddziału w VII Okręgu NSZ, wchodzącego w skład zgrupowania kpt. Henryka Flamego „Bartka”. Według niektórych działaczy patriotycznych, lokalne władze miały oponować ws. postawienia pomnika.

Zobacz: Polacy upamiętnili Żołnierzy Wyklętych [+VIDEO / +FOTO]

Tvp.info / telewizjarepublika.pl / beskidzka24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz