Rada Nadzorcza Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zadecydowała o odwołaniu jego prezesa.

Informację o zwolnieniu Ewy Trzepli ze stanowiska prezesa Centrum Medycznego WUM podał w poniedziałek portal telewizji Polsat News. W oświadczeniu instytucji można przeczytać, że „do czasu przeprowadzenia konkursu na stanowisko prezesa – pełniącą obowiązki Prezesa spółki CM WUM Sp. z o.o. będzie mgr Bogda Lipszyc.”

Rada nadzorcza CM WUM twierdzi, że podjęła taką decyzją ze względu na „nieprawidłowości” w organizacji szczepień przeciwko SARS COVID-19. „Komisja powołana przez rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o.” – stwierdziła rzeczniczka Uniwersytetu Marta Wojtach.

Komisja mogła odnieść się w ten sposób do informacji o zaszczepieniu przeciwko koronawirusowi szeregu znanych osobistości świata filmowego. Stało się tak, choć zgodnie z zasadami akcji szczepień w pierwszej kolejności szczepieni mają być pracownicy służby zdrowia jako osoby kluczowe dla ograniczania pandemii. Jednocześnie jednak Komisja zastrzegła, że szczepienie w CM WUM „zdecydowano się zaproponować szczepienia dodatkowym osobom” w związku z tym, że jeszcze przed końcem roku już rozmrożono pewną liczbę dawek szczepionki i trzeba była ją zużyć, choć szczepienia miały się zacząć od 4 stycznia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zgodnie z planami władz po zaszczepieniu pracowników służby zdrowia kolejną grupą, która będzie mogła skorzystać z zamówionej przez Polskę szczepionki Pfizera będą osoby starsze.

Czytaj także: Ukraina rozmawia z Polska w sprawie przekazania jej szczepionki na koronawirusa

polsatnews.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz