Zapadła decyzja w sprawie tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem

Organizatorzy tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem ogłosili w czwartek odwołanie odbywającej się nieprzerwanie od 23 lat imprezy z powodu zagrożenia koronawirusem.

W wydanym w czwartek komunikacie organizatorzy inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem oraz Dni Grunwaldu – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Fundacja Grunwald oraz  Krzysztof Górecki i Jacek Szymański (organizatorzy części historycznej Dni Grunwaldu) – poinformowali o tym, że tegoroczna impreza nie odbędzie się z uwagi na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Jak podkreślono, decyzję podjęto „w trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości”.

„Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy. Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze” – napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Grunwald1410.pl.

Organizatorzy wyrazili nadzieję, że „spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu”, jaką jest inscenizacja bitwy, spotkają się w przyszłym roku na polach Grunwaldu. W komunikacie podkreślono, że impreza była organizowana niezmiennie od 23 lat.

Jak podkreśla PAP, przyciągająca kilkadziesiąt tysięcy widzów inscenizacja, w której bierze udział ponad tysiąc rekonstruktorów z Polski i zagranicy, wraz z imprezami towarzyszącymi takimi jak turnieje rycerskie, łucznicze, warsztaty dawnych tańców czy średniowieczny jarmark, jest od lat kluczową imprezą plenerową w regionie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Na Polach Grunwaldzkich stanie pomnik Litwinów

Kresy.pl / grunwald1410.pl / dzieje.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz