Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który wrócił z zagranicy z objawami infekcji i przeszedł test na obecność koronawirusa, przez trzy dni mieszkał w samochodzie, by nie zarazić członków swojej rodziny. Opuścił samochód dopiero wówczas, gdy otrzymał wynik testu, który był negatywny – donosi Głos Wielkopolski.

Po powrocie z zagranicy mężczyzna udał się bezpośrednio do miejscowego szpitala, gdzie zbadano go i stwierdzono zapalenie oskrzeli. Na wszelki wypadek zrobiono mu także test na obecność koronawirusa. Ostrowianin otrzymał receptę i zalecenia spędzenia następnych dni w łóżku we własnym domu. Do leczenia szpitalnego nie został zakwalifikowany, ponieważ jego stan nie był na tyle poważny.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

930.62 PLN    (4.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wielkopolanin postanowił jednak nie narażać swoich krewnych na możliwe zarażenie koronawirusem i zwrócił się do sanepidu o zapewnienia mu miejsca, gdzie mógłby czekać na wynik testu. Urzędnicy nie mogli jednak skierować go domu kwarantannowego w Przygodzicach, ponieważ nie przyjmuje się tam chorych. W tej sytuacji mężczyzna poinformował sanepid i pomoc społeczną, że spędzi następne dni w swoim samochodzie. Urzędnicy pomogli mu zrealizować receptę i codziennie sprawdzali jego stan zdrowia.

Po trzech dniach ostrowianin mógł zamieszkać w swoim domu, ponieważ otrzymał negatywny wynik testu.

Na tle innych krajów Unii Europejskiej Polska plasuje się w końcówce pod względem liczby testów wykonywanych na milion mieszkańców. W ubiegłym tygodniu prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski ostrzegał, by Polacy nie byli uspokojeni stosunkowo niską liczbą zarażonych w naszym kraju. Jego zdaniem wynika ona z małej ilości przeprowadzanych testów. Władze obiecują stopniowe zwiększanie liczby testów. Obecnie przeprowadza się ich około 4,5 tys. dziennie.

CZYTAJ TAKŻE: W Polsce przeprowadzono do tej pory 38674 testów na koronawirusa – w Niemczzech 410 000

Kresy.pl / gloswielkopolski.pl / onet.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz