Adam Lipiński, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, otrzyma wkrótce lukratywną posadę w zarządzie Narodowego Banku Polskiego.

Jak ustaliło w czwartek RMF FM, prezydent Andrzej Duda podpisał nominację dla Adama Lipińskiego na członka zarządu NBP. W rozmowie z PAP informację tę potwierdził Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna.

Wraz z Lipińskim do zarządu polskiego banku centralnego wejdzie doradczyni prezydenta Dudy Marta Gajęcka. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM nominacje mają wejść w życie w listopadzie i styczniu. Kadencja członka zarządu NBP trwa 6 lat.

Przejście do zarządu NBP będzie wiązało się dla Lipińskiego z koniecznością złożenia mandatu posła i rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa PiS. Czeka go za to miesięczna pensja w wysokości około 50 tys. złotych.

Adam Lipiński z wykształcenia jest ekonomistą i jednym z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego jeszcze z czasów Porozumienia Centrum. Pełni funkcję wiceprezesa PiS od założenia tej partii w 1999 roku. Lipiński będzie kolejnym członkiem tzw. zakonu PC we władzach banku centralnego – od 2016 roku prezesem NBP jest inny bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego w czasach Porozumienia Centrum Adam Glapiński.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w październiku 2019 roku Adam Lipiński ujawnił, że jednym z głównych celów PiS było przez lata niedopuszczenie do powstanie w Polsce prawicy narodowej. „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, żeby nie powstała narodowa, nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość, taka prawica nie powstała. Ku zadowoleniu wszystkich oceniających scenę polityczną” – mówił Lipiński w telewizji Polsat.

Kresy.pl / rmf24.pl / money.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz