Wicemarszałek Gosiewska zarażona koronawirusem

Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS, zaraziła się koronawirusem. Polityk twierdzi, że czuje się dobrze, a do zakażenia doszło podczas urlopu.

Jako pierwszy informację o zarażeniu Gosiewskiej podał portal Wyborcza.pl. O tym, że ma ona koronawirusa, portal dowiedział się nieoficjalnie. W rozmowie z Wyborcza.pl Gosiewska potwierdziła, że została zarażona. Miało stać się to na urlopie. Nie chciała jednak ujawnić żadnych szczegółów.

Później Gosiewska przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że badanie na obecność koronawirusa wykonała profilaktycznie po powrocie z urlopu „działając odpowiedzialnie, by nikogo nie narazić”. Test wykazał obecność wirusa.

Wicemarszałek twierdzi, że po powrocie z urlopu nie miała kontaktów służbowych. Gosiewska powiadomiła Sanepid o ludziach, z którymi miała styczność. Miała to być „niewielka grupa osób”.

Gosiewska oświadczyła, że pomimo zarażenia czuje się dobrze i „wszystko jest w porządku”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z analizy doniesień medialnych o aktywności wicemarszałek Gosiewskiej i jej wpisów w mediach społecznościowych wynika, że 15 sierpnia uczestniczyła ona w głównych uroczystościach z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Później brak śladów jej publicznej działalności. 23 i 24 sierpnia zamieściła posty, z których wynika, że w ramach urlopu odwiedziła okolice Pucka i Hel.

Jej nazwisko pojawiło się jeszcze w doniesieniach medialnych 25 sierpnia z powodu przyznania jej orderu Księżnej Olgi III stopnia przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Gosiewska została nagrodzona m.in. za „wkład w umocnienie międzynarodowego autorytetu Ukrainy”. Wraz z Gosiewską nagrodzony został wicemarszałek Ryszard Terlecki – otrzymał on order Za Zasługi II stopnia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Onet: Gosiewska zablokowała wysłanie nowego ambasadora do Moskwy

Kresy.pl / wyborcza.pl / gazetaprawna.pl / pap.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz