W sobotę akcja „Polska pod Krzyżem”

W sobotę 14. września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się ogólnopolska akcja „Polska pod Krzyżem”. Inicjatorami akcji są Fundacja Solo Dios Basta i diecezja włocławska.

Według Fundacji Solo Dios Basta akcja „Polska pod Krzyżem” będzie wypełnieniem testamentu duchowego Jana Pawła II, który w czasie pielgrzymki do Polski w 1997 roku wzywał Polaków do obrony krzyża.

„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić?” – napisali organizatorzy na stronie internetowej akcji. Według nich odpowiedzią na to pytanie jest wspólna modlitwa pod krzyżem, który dla katolików jest znakiem zwycięstwa.

Centralnym miejscem spotkania jest lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem, gdzie w 1991 roku Jan Paweł II sprawował mszę dla tysięcy pielgrzymów. Na stronie akcji udział w tym spotkaniu modlitewnym zadeklarowało do tej pory ponad 34 tys. osób. Spotkania w ramach „Polski pod Krzyżem” odbędą się jednak w całej Polsce. Aktualnie zgłoszono 769 takich miejsc. Jednym z nich będzie Zakopane, gdzie oprócz różańca, mszy św., i Drogi Krzyżowej zaplanowano procesję pod krzyż na Giewoncie.

Jak podało Radio Maryja, wierni w wielu krajach Europy, m.in. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Islandii, Włoszech oraz Bośni i Hercegowinie zapowiedzieli łączność duchową z uczestnikami akcji. Podobne spotkania mają odbyć się także na innych kontynentach.

Fundacja Solo Dios Basta, która jest inicjatorem „Polski pod Krzyżem” organizowała w 2017 roku inną podobną akcję – „Różaniec do granic”, która zgromadziła setki tysięcy uczestników.

W środę podczas audiencji generalnej do modlitwy w ramach „Polski pod Krzyżem” zachęcał papież Franciszek. „W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie ono dniem akcji ewangelizacyjnej nazwanej +Polska pod Krzyżem+” – zwracał się papież do pielgrzymów z Polski. „Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp Krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i Ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka” – radził Ojciec Święty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Napis „Allah” w miejscu krzyża. Kościół w Hamburgu przebudowano na meczet

Kresy.pl / radiomaryja.pl / polskieradio24.pl / polskapodkrzyzem.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz