Nawet milion wiernych może zebrać się na granicy Polski i odmówić modlitwę różańcową podczas akcji „Różaniec do granic”, która odbędzie się 7. października br.

Organizatorzy akcji „Różaniec do granic” przedstawili wczoraj w Sekretariacie Episkopatu Polski swoje tegoroczne zamierzenia. Jak poinformowali, 7. października br. w 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski nastąpi modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta” liczą, że w modłach weźmie udział nawet milion wiernych.

Jak podaje KAI, akcja „Różaniec do granic” będzie wielkim wydarzeniem religijnym składającym się z dwóch etapów. W pierwszej części wierni o godz. 10.30 zgromadzą się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski, gdzie wysłuchają konferencji, będą uczestniczyć w Eucharystii i przeżyją adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie przejdą lub przejadą do wyznaczonych miejsc zwanych „strefami modlitwy”, w których równo o godz. 14.00 odbędzie się modlitwa różańcowa o polskie rodziny oraz o pokój w naszym kraju i na całym świecie.

Stref modlitwy będzie około 4 tysięcy. Będą się one znajdować w strefie przygranicznej. Mogą to być nawet nadmorskie plaże lub tereny leśne. Trwa ustalanie lokalizacji tych stref.

Chcemy zaprosić wszystkich Polaków, ale też naszych sąsiadów z innych krajów, aby jednego dnia wyszli ze swoich domów i udali się na granice Polski, aby się pomodlić. Chcemy ich zaprosić do tego, aby więcej swoich myśli skierowali w stronę Boga – mówił Maciej Bodasiński z Fundacji „Solo Dios Basta”.

Na dzień akcji wybrano 7. października, święto Matki Bożej Różańcowej ustanowione po bitwie pod Lepanto, w której flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską, ratując Europę przed islamizacją.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Modlitwa o ochronę wiary w Europie jest drugą intencją organizatorów. Przy czym, jak zapewnia Bodasiński, celem „nie jest budowanie murów wokół Polski”. Nasza druga intencja to modlitwa o ochronę wiary w Europie. Absolutnie nie jest naszym celem budowanie murów wokół Polski. Wręcz przeciwnie, chcemy zburzyć mury, które są być może w naszych sercach lub myślach – zapewnił Bodasiński. – Wychodzimy do świata z tym, co mamy najbardziej wartościowego: naszą wiarą i historią oraz naszą niezwykłą od wieków relacją z Matką Bożą, Królową Polski. To jest skarb naszego narodu, chcemy się nim podzielić z innymi krajami Europy – mówił.

„Różaniec do granic” jest kontynuacją Wielkiej Pokuty organizowanej przez Fundację „Solo Dios Basta” w 2016 roku. Zgromadziła ona wówczas 150 tys. wiernych.

CZYTAJ TAKŻE: Nie chcemy Polski bez Boga, chcemy chrześcijańskiej Europy

Kresy.pl / KAI

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. franciszekk :

  Angela Merkel zwana inaczej Adolf-finą budująca IV Rzesze niemiecką, nauczona bolesnymi doświadczeniami historycznymi narodu niemieckiego ( skutki I i II wojny światowej): w perfidny, POdstępny, przebiegły, bezwzględny sposób prowadzi POlityczne zamierzenia!
  Zamierzenia te sprowadzają się do prostej, starej zasady; DZIEL I RZĄDŹ !
  Aby te zamierzenia POdstępnie zrealizować, należy zdestabilizować Europę przy POmocy muzułmanów z całego świata sprowadzając w POtężnej ilości i osadzając ich w tzw. „suwerennych” państwach europejskich!
  Ten zamierzony cel ukryty jest obłudnie POd tzw. hasłami przestrzeganiem wartości i tzw. „solidarności” europejskiej!
  Skutki takiego zamierzenia na pewno nie mniej będą KRWAWE I OKRUTNE jak wcześniejsze te z okresu I i II-giej wojny światowej spowodowane przez niemiecką POdstępną i okrutną bestię!