W Szczecinie po raz kolejny doszło do profanacji kościoła. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja – podał w piątek portal tygodnika „Niedziela” powołując się na PAP.

Na ścianach kościoła pw. Świętego Krzyża w Szczecinie przy ulicy Wieniawskiego pojawił się wykonany sprayem napis „Macie krew na rękach” oraz plamy w kolorach flagi LGBT. Ponadto na tablicy z ogłoszeniami napisano „soli LGBT”, co można przetłumaczyć z łaciny jak „tylko LGBT”.

Zdaniem szczecińskiego radnego PiS Dariusza Mateckiego, który poinformował o incydencie w mediach społecznościowych, za profanacją stoją środowiska LGBT. „Środowiska LGBT kolejny raz przypuściły atak na Kościół Katolicki” – napisał radny na Twitterze.

Z informacji uzyskanych przez radnego od miejscowego proboszcza wynika, że trzy dni przed zbezczeszczeniem kościoła ktoś rozlepił w tym miejscu plakaty skrajnej lewicy oraz symbol ruchu LGBT. Duchowny przekazał Mateckiemu, że temat LGBT nigdy w tym kościele nie był poruszany.

Sierżant sztabowy Paweł Pankau ze szczecińskiej komendy Policji powiedział PAP, że jej funkcjonariusze otrzymali w tej sprawie zgłoszenie i prowadzą czynności sprawdzające. „Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalają świadków. Sprawdzamy, czy w tej sprawie doszło do popełnienia przestępstwa” – powiedział Pankau.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku w zakrystii kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do głośnego napadu. Trzem oskarżonym zarzucano wejście do zakrystii, próbę zaboru różańca i szat liturgicznych oraz pobicie księdza Aleksandra Ziejewskiego oraz kościelnego. Według relacji zakrystianki napastnicy żądali wydania im szat liturgicznych, bo chcieli „odprawić mszę”. Mówiła też, że mężczyźni twierdzili, że „będą udzielać ślubu”. Sprawcy tego czynu w maju br. zostali skazani na kary bezwzględnego więzienia.

CZYTAJ TAKŻE: Profanacja kościoła w Szczecinie. Seria antykościelnych wystąpień trwa

Kresy.pl / niedziela.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz