Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ubiegłą niedzielę, wygrałoby je zdecydowanie Prawo i Sprawiedliwość. W niższej izbie polskiego parlamentu znaleźliby się jeszcze kandydaci czterech innych komitetów. – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mogłoby liczyć na 46,9 proc. głosów. Prawo i Sprawiedliwość minimalnie straciło w porównaniu z sondażem tej pracowni sprzed tygodnia (-0,3 pkt. proc.).

Na Koalicję Obywatelską wskazało 27,8 proc. badanych. To o 1,7 pkt. procentowego więcej niż poprzednim badaniu. Trzecie miejsce na podium zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej (startujący wspólnie z partią Razem i Wiosną Roberta Biedronia) z 12,6-procentowym poparciem. Lewica straciła 0,2 pkt. procentowe.

Polskie Stronnictwo Ludowe, z którego listy startują również kandydaci Kukiz’15, zanotowało takie samo poparcie jak tydzień temu – 6,8 proc.

Ostatnim ugrupowaniem, które przekroczyłoby próg wyborczy byłaby Konfederacja, na którą chciało głosować 5,9 proc. ankietowanych. To o 1,6 pkt. procentowego mniej niż w poprzednim badaniu.

Przeprowadzając sondaż Social Changes używało takich nazw komitetów wyborczych, jakie znajdą się na kartach wyborczych, a nie takich, które są używane przez partie lub przez media. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20-25. września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1025 Polaków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w czwartek „Wiadomości” TVP prezentując nowy sondaż wyborczy nie pokazały wyników Konfederacji, a widzów niezgodnie z prawdą poinformowano, że żadne inne ugrupowanie poza zaprezentowanymi nie przekracza progu wyborczego.

Kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz