Łódzka prokuratura wszczęła międzynarodowe poszukiwania trzech obywateli Gruzji, którzy w połowie stycznia napadli na konwojenta w Łodzi. Według doniesień medialnych skradli mu 3 mln złotych.

Jak podała w czwartek Polska Agencja Prasowa, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował o rozpoczęciu międzynarodowych poszukiwań trojga Gruzinów podejrzanych o napad na pracownika jednej z firm konwojenckich. Wszczęta procedura umożliwia poszukiwanie cudzoziemców za granicą.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5637.39 PLN    (25.62%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do napadu na konwojenta doszło 16 stycznia w Łodzi około godziny 18. Na wychodzącego ze sklepu pracownika firmy konwojenckiej napadło dwóch ukrywających się za drzewami sprawców, którzy go pobili i obezwładnili. W tym czasie trzeci ze sprawców przetrząsnął samochód konwojenta. Skradzione pieniądze przerzucono do samochodu volvo kierowanego przez czwartego członka szajki.

Poszukiwanymi w tej sprawie są 37-letni Besiki Shengelia, jego 32-letnia żona Irma Shengelia i 32-letni Gizo Kankia. Są oni podejrzani o dokonanie rozboju. W ubiegłym tygodniu w Warszawie zatrzymano czwartego podejrzanego o udział w napadzie, 27-letniego obywatela Gruzji. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, sprawcy skradli konwojentowi ponad 3 mln złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Krośniewice: Grupa Gruzinów uzbrojonych w siekiery i maczety zaatakowała czterech Polaków [+VIDEO]

Kresy.pl / wnp.pl / rmf24.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz