Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki porównuje posłów opozycji do nazistów

Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości w bardzo ostrym wpisie zaatakował partie opozycyjne. „Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem” – pisał.

Posiedzenie sejmu, które miało odbyć się zdalnie i na którym uchwalona miała zostać „Ustawa Antykryzysowa” odbędzie się w tradycyjny sposób. Posłowie Konfederacji wskazywali, że w przypadku nieuchwalonych wcześniej obrad zdalnych, działania mające na celu pomóc Polakom w przejściu przez kryzys mogą być podważane prawnie.

Zobacz także: Bosak: czeka nas wzrost bezrobocia – konieczna będzie debata o tym, co z masową imigracją zarobkową

W związku z takim obrotem spraw, posłów opozycji zaatakował przedstawiciel partii rządzącej, Bartosz Kownacki. „Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek.

Twitt posła spotkał się z bardzo negatywną odpowiedzią internautów. Część z nich weszła z nim w polemikę. „Zmuszanie całego Narodu by pomaszerował 10 maja do urn nie potrzebuje porównania do krzyżaków, nazistów, sowietów, Hunów czy wandalów. Wystarczy zwykłe ludobójstwo” – napisał jeden z nich.

Inny użytkownik twittera nie zgadzał się z historycznym porównaniem posła.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Po fali krytyki poseł napisał na swoim koncie: „Próba przypisania mi zamiaru porównania opozycji do nazistów jest dalece nie na miejscu i świadczy wyłącznie o złych intencjach interpretujących. Moją jedyną intencją jest przypomnienie czym kończy się sztywne stosowanie litery prawa”.

Zobacz także: Jak Polacy oceniają ograniczenia wprowadzane przez rząd? [SONDAŻ]

W Konfederacji zapanowały inne nastroje, partia ta ogłosiła swój sukces i napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych: „Od wczoraj wyjaśnialiśmy rządzącym, że zorganizowanie nielegalnego posiedzenia Sejmu sprawiłoby, że prawo na nim uchwalone (ochrona dla polskiej gospodarki) mogłoby być podważane. Miałoby to fatalne konsekwencje dla całego państwa.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz