Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki porównuje posłów opozycji do nazistów

Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości w bardzo ostrym wpisie zaatakował partie opozycyjne. „Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem” – pisał.

Posiedzenie sejmu, które miało odbyć się zdalnie i na którym uchwalona miała zostać „Ustawa Antykryzysowa” odbędzie się w tradycyjny sposób. Posłowie Konfederacji wskazywali, że w przypadku nieuchwalonych wcześniej obrad zdalnych, działania mające na celu pomóc Polakom w przejściu przez kryzys mogą być podważane prawnie.

Zobacz także: Bosak: czeka nas wzrost bezrobocia – konieczna będzie debata o tym, co z masową imigracją zarobkową

W związku z takim obrotem spraw, posłów opozycji zaatakował przedstawiciel partii rządzącej, Bartosz Kownacki. „Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek.

Twitt posła spotkał się z bardzo negatywną odpowiedzią internautów. Część z nich weszła z nim w polemikę. „Zmuszanie całego Narodu by pomaszerował 10 maja do urn nie potrzebuje porównania do krzyżaków, nazistów, sowietów, Hunów czy wandalów. Wystarczy zwykłe ludobójstwo” – napisał jeden z nich.

Inny użytkownik twittera nie zgadzał się z historycznym porównaniem posła.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po fali krytyki poseł napisał na swoim koncie: „Próba przypisania mi zamiaru porównania opozycji do nazistów jest dalece nie na miejscu i świadczy wyłącznie o złych intencjach interpretujących. Moją jedyną intencją jest przypomnienie czym kończy się sztywne stosowanie litery prawa”.

Zobacz także: Jak Polacy oceniają ograniczenia wprowadzane przez rząd? [SONDAŻ]

W Konfederacji zapanowały inne nastroje, partia ta ogłosiła swój sukces i napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych: „Od wczoraj wyjaśnialiśmy rządzącym, że zorganizowanie nielegalnego posiedzenia Sejmu sprawiłoby, że prawo na nim uchwalone (ochrona dla polskiej gospodarki) mogłoby być podważane. Miałoby to fatalne konsekwencje dla całego państwa.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz