Portal TVP Info nazwał szefową Fundacji Otwarty Dialog „Rosjanką”

Portal kanału informacyjnego telewizji publicznej TVP Info zwrócił uwagę na wpuszczenie przez Niemcy Ludmiły Kozłowskiej do Unii Europejskiej. Szefową kontrowersyjnej ukraińskiej fundacji nazwał przy tym… „Rosjanką”.

Informację o tym, że Kozłowska, deportowana z Polski na Ukrainę i posiadająca zakaz wjazdu do całej Unii Europejskiej, przebywa w Niemczech, gdzie ma wystąpić w Bundestagu, podał wczoraj wieczorem portal Onet, a w ślad za nim inne media – w tym TVP Info.

Przypomnijmy, że według portalu Onet Ludmiła Kozłowska przybyła do Berlina pomimo zakazu wjazdu do Unii Europejskiej wystawionego przez polskie władze. Specjalną, krótkoterminową wizę otrzymała od Niemiec. Niemieckie służby konsularne przy udzielaniu Kozłowskiej zgody na wjazd do swojego kraju miały się powoływać na „interes narodowy Niemiec”. Na dzisiaj zaplanowano wystąpienie Kozłowskiej w Bundestagu w ramach wysłuchania zatytułowanego „Prawa człowieka w niebezpieczeństwie – demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech”. Opisując to TVP Info nazwało Kozłowską „Rosjanką”. Co ciekawe, w oryginalnym materiale Onetu wyraźnie mówi się o ukraińskim pochodzeniu szefowej Otwartego Dialogu.

Kozłowska to szefowa skrajnie proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog, która do czasu deportacji przez ponad 10 lat mieszkała i pracowała w Polsce. Mimo, że pochodzi z rosyjskojęzycznego Krymu, czuje się Ukrainką. „Pochodzę z rodziny, która mówi w domu po rosyjsku, chodziłam do rosyjskiej szkoły. Kiedyś babcia nauczyła mnie pierwszych ukraińskich słów: ‘dziękuję’ i ‘proszę’. Chciałam pochwalić się w szkole w Sewastopolu. I nagle okazało się, że jestem ‘banderówką’, że nikt mnie nie chce znać.” – mówiła o sobie w 2017 roku w rozmowie z Newsweekem.

Związków Kozłowskiej z Rosją dopatrzył się dzisiaj również inny prorządowy portal – wPolityce.pl, choć nie posunął się on do przypisywania jej narodowości rosyjskiej. Według tego medium za zaproszeniem szefowej FOD do Bundestagu stoi m.in. Frank Schwabe, polityk SPD, który „od wielu lat wspiera rosyjskie lobby w niemieckiej polityce”.

CZYTAJ TAKŻE: Jak Dobra Zmiana hodowała na własnej piersi Otwarty Dialog [RAPORT]

Kresy.pl / tvp.info / wpolityce.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Nie wiem co jest grane ,że TVP bała się nazwać Kozłowską po imieniu i zamiast wspomnieć o jej ukraińskim pochodzeniu ,zrobiła z niej Rosjankę? Być może chodzi o to ,że wywalenie Rosjanki jest cacy ,a Ukrainki be ?

 2. Gaetano
  Gaetano :

  No świetnie, brawo pisuarowe media, jak ładnie kroczą po utartej ścieżce kłamstwa i propagandy, wspinając się na wyżyny obłudy. Wychodzą z założenia, że ciemny lud to kupi i pewnie większa część to łyknie. Pisiaci, również umoczeni w tą neobanderowską fundację, robią co mogą, by odwrócić kota ogonem. Poza tym, antypolska pogaducha w Bundestagu to dopiero będzie nobilitacja dla tego suczego elementu użytego przez Niemców, i co do którego nawet dzieci w Sewastopolu nie miały widać złudzeń, kim jest.

 3. JeszczePolska
  JeszczePolska :

  Ahaaa to teraz Rosjan z Polski deportuje się na Ukrainę!!!ahaaa..
  To jest modna i sprawdzona metoda “przekierowywania”winy na na Rosjan,i obarczania winą wszystkich dookoła za swoje występki…. jeśli tylko coś złego zrobią Ukraińcy,tę metodę nagminnie stosują Ukraińcy na polskich forach!widocznie taką metodę trollom ukraińskim położono na biurka,i polskie też dostały takie polecenie!
  Kozłowska ma rosyjski paszport, ponieważ WSZYSCY Ukraińcy z Krymu takie dostali!czy nadal ma to nie wiem, może w porywie patriotyzmu oddała.
  Dziwne wszakże jest to, że po słynnej próbie obalenia rządu w Polsce spokojnie sobie dalej urzędowali z Kramkiem, on na wszystkich KODowskich demonstracjach itp.Nie przeszkadzali nikomu????Dziwne , dziwne!!