Funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę samochodu, który mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu potrącił ze skutkiem śmiertelnym 21-latkę. Jak podaje Gazeta Wrocławska kierowca był obywatelem Ukrainy.

Legniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Legnica na ulicy Fiołkowej. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej 21-latka poniosła śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę samochodu, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak podaje Gazeta Wrocławska kierowca był obywatelem Ukrainy. Informacji tej nie podają w swoim przekazie medialnym największe stacje w Polsce: TVPInfo i TVN24. Również notka prasowa policji pomija pochodzenie sprawcy.

Około godziny 07.30 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który pojazdem marki Ford Focus porusza się ulicą Wielogórską. Natychmiast na miejsce udali się policjanci drogówki, którzy na ulicy Jaworzyńskiej zauważyli zgłoszony samochód i udali się za nim. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą Forda nie zważając na wydawane polecenia do zatrzymania, rozpoczął ucieczkę. Kierujący nie zważając na przepisy ruchu drogowego, brawurowo wjechał w Osiedle Sienkiewicza.

Na ulicy Fiołkowej kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi potrącił kobietę i uderzył w zaparkowane przy posesji pojazdy. Policjanci od razu podjęli czynności reanimacyjne, które prowadzili do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji 21-lenia kobieta zmarła.

Po przebadaniu alkomatem kierowcy Forda okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu 24-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz też: Ukrainiec zatrzymany za włamanie. Usłyszał 7 zarzutów

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. elbezet
  elbezet :

  TVN i TVP PO_mijają i nie na_PiS_zą!
  “Sługa Narodu Ukraińskiego” już ogłosił;
  „Nie dokonujemy w przekazywanych danych wyszczególnienia na obywatelstwo osób poszukiwanych listami gończymi, z uwagi na stanowisko, prośby i skargi wielu ambasad i urzędów konsularnych, aby nie powodować piętnowania obywateli konkretnego kraju. Jednocześnie zgodnie z ustawą o sprawozdawczości nie ma obowiązku prawnego gromadzenia takich danych” – KGP .

  – nie ma “obowiązku prawnego”.
  Jak PiS_dzielcy chcą walczyć z imigrantami bez tych danych?