W Wiszni Małej na Dolnym Śląsku policjanci podjęli interwencję przeciwko złodziejom próbującym okraść bankomat. Bandyci odpowiedzieli strzelają między innymi z karabinu Kałasznikowa.

Około północy wrocławscy policjanci zajmujący się sprawami okradania bankomatów otrzymali informację o trwające próbie rozbicia takiej maszyny w Wiszni Małej pod Wrocławiem. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że przestępcy posiadają materiały wybuchowe, do interwencji skierowano także funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego .

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Po przybyciu na miejsce przestępstwa, bandyci stawili opór i wywiązała się strzelanina. Przestępcy użyli między innymi karabinu Kałasznikowa. W trakcie walki zginął 40-letni członek pododdziału antyterrorystycznego. Od kuli zginął także jeden z przestępców. Jak informuje telewizja TVP INFO to dobrze zany policji 42-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, zaangażowany w grupę przestępczą. Był wielokrotnie zatrzymywany za związek z takimi przestępstwami jak włamania i kradzieże. Trzech z funkcjonariuszy odniosło rany. „Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu” – poinformowała dolnośląska policja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. Drugi z bandytów został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W czasie strzelaniny funkcjonariusze pododdziału antyterrorystycznego uformowali się w szyku za tarczą balistyczną. Pierwszy funkcjonariusz przyjął wystrzały przestępców na tarczę, ale siła pocisków przewróciła go na ziemię. Wówczas stojący za nim policjant otrzymał śmiertelny postrzał w szyję.

„Z tych wstępnych ustaleń, wstępnych sprawdzeń nie definiujemy błędów w organizacji tych działań. Oceniamy je zgodnie ze sztuką policyjną i z taktyką działań tego typu sytuacjach” – powiedział w czasie konferencji prasowej we Wrocławiu komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Czytaj także: Brazylia: Policjant z dzieckiem na ręku zastrzelił dwóch przestępców [+VIDEO]

tvp.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Znam Wisznie Małą-to malutka wioska.Swego czasu kuzyn był tam szefem równie małego lokalnego komisariatu policji-wielokrotnie go odwiedzałem.Dziw bierze,że bandziory z AK-47 tam bankomat sobie upatrzyli.Na jaką kasę oni liczyli? Gorzkiego smaku nabiera informacja,że policja wielokrotnie mordercę wcześniej zatrzymywała-cóż z tego,gdy sądy i prokuratury go wypuszczały.

  2. Avatar
    jwu :

    Ciekawe ,czy ten kałach to poradziecki zakup,czy świeżak prosto z Ukrainy? Bo jeżeli teraz każdy złodziej i włamywacz,będzie uzbrojony w AK-47 ,to strach się bać.I może być tak ,że jadąc na akcję, antyterroryści będą musieli używać Rosomaków ?