W Wiszni Małej na Dolnym Śląsku policjanci podjęli interwencję przeciwko złodziejom próbującym okraść bankomat. Bandyci odpowiedzieli strzelają między innymi z karabinu Kałasznikowa.

Około północy wrocławscy policjanci zajmujący się sprawami okradania bankomatów otrzymali informację o trwające próbie rozbicia takiej maszyny w Wiszni Małej pod Wrocławiem. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że przestępcy posiadają materiały wybuchowe, do interwencji skierowano także funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego .

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Po przybyciu na miejsce przestępstwa, bandyci stawili opór i wywiązała się strzelanina. Przestępcy użyli między innymi karabinu Kałasznikowa. W trakcie walki zginął 40-letni członek pododdziału antyterrorystycznego. Od kuli zginął także jeden z przestępców. Jak informuje telewizja TVP INFO to dobrze zany policji 42-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, zaangażowany w grupę przestępczą. Był wielokrotnie zatrzymywany za związek z takimi przestępstwami jak włamania i kradzieże. Trzech z funkcjonariuszy odniosło rany. „Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu” – poinformowała dolnośląska policja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. Drugi z bandytów został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W czasie strzelaniny funkcjonariusze pododdziału antyterrorystycznego uformowali się w szyku za tarczą balistyczną. Pierwszy funkcjonariusz przyjął wystrzały przestępców na tarczę, ale siła pocisków przewróciła go na ziemię. Wówczas stojący za nim policjant otrzymał śmiertelny postrzał w szyję.

„Z tych wstępnych ustaleń, wstępnych sprawdzeń nie definiujemy błędów w organizacji tych działań. Oceniamy je zgodnie ze sztuką policyjną i z taktyką działań tego typu sytuacjach” – powiedział w czasie konferencji prasowej we Wrocławiu komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Czytaj także: Brazylia: Policjant z dzieckiem na ręku zastrzelił dwóch przestępców [+VIDEO]

tvp.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Znam Wisznie Małą-to malutka wioska.Swego czasu kuzyn był tam szefem równie małego lokalnego komisariatu policji-wielokrotnie go odwiedzałem.Dziw bierze,że bandziory z AK-47 tam bankomat sobie upatrzyli.Na jaką kasę oni liczyli? Gorzkiego smaku nabiera informacja,że policja wielokrotnie mordercę wcześniej zatrzymywała-cóż z tego,gdy sądy i prokuratury go wypuszczały.

  2. jwu
    jwu :

    Ciekawe ,czy ten kałach to poradziecki zakup,czy świeżak prosto z Ukrainy? Bo jeżeli teraz każdy złodziej i włamywacz,będzie uzbrojony w AK-47 ,to strach się bać.I może być tak ,że jadąc na akcję, antyterroryści będą musieli używać Rosomaków ?