Ordo Iuris sprawdziło źródła finansowania warszawskich organizacji LGBT

Finansowanie organizacji promujących homoseksualny styl życia przez warszawski Ratusz znacznie wzrosło za prezydentury Rafała Trzaskowskiego – wynika z raportu opublikowanego przez Instytut Ordo Iuris. Innym znaczącym publicznym sponsorem tego środowiska jest Unia Europejska.

Prawnicy Ordo Iuris zaprezentowali w czwartek na konferencji prasowej raport o finansowaniu warszawskich organizacji należących do ruchu LGBT. Z ich opracowania wynika, że publiczne pieniądze płyną do nich szerokim strumieniem od władz Warszawy oraz z Unii Europejskiej.

Z danych udostępnionych Ordo Iuris przez warszawski Urząd Miasta wynika, że tylko w okresie od 22. listopada 2018 do 30. września br. Warszawa przekazała ruchom LGBT 876 tys. złotych. To więcej niż za całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Środki są wypłacane na programy grantowe mające służyć przeciwdziałaniu różnym formom dyskryminacji. W przeważającym stopniu zadania te powierza się organizacjom LGBT, a te wykorzystują okazję do promowania swojej ideologii. Jako przykład wspieranych organizacji Ordo Iuris podało m.in. Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, którego jednym z założycieli jest Krzysztof Śmiszek, działacz partii Wiosna, w przeszłości związany z Kampanią Przeciw Homofobii. Na programy realizowane przez tę organizację w latach 2018-2020 budżet Warszawy przeznaczył łącznie 231 tys. złotych. Innym znaczącym beneficjentem warszawskich grantów jest Lambda Warszawa, jeden z organizatorów tzw. Parady Równości w Warszawie, która otrzymała bądź otrzyma w okresie 2018-2020 w sumie 96 tys. złotych.

Kolejnym przykładem finansowania organizacji LGBT przez Warszawę są szkolenia „antydyskryminacyjne” dla warszawskich urzędników przeprowadzane m.in. przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury kierowane przez osobę, którą Ordo Iuris określiło mianem „trenerki genderowej i antydyskryminacyjnej”. Kosztowały one miasto w latach 2018-2020 151 tys. złotych.

Ordo Iuris podkreśliło, że kwota 876 tys. złotych nie obejmuje środków przekazanych w ramach indywidualnych umów z organizacjami. Przykładowo Lambda Warszawa w latach 2014-2018 otrzymała na realizację swoich projektów 545 tys. zł, m.in. na wydarzenia towarzyszące tzw. Paradzie Równości. Miasto wspiera także organizacje LGBT udostępniając im lokale.

Kolejnym mecenasem organizacji LGBT w Warszawie jest Unia Europejska. Jak wyliczyło Ordo Iuris, w ramach grantów UE przekazała od 2017 roku warszawskim organizacjom tego ruchu co najmniej 455,9 tys. euro czyli 2 mln złotych. W tym przypadku ideologię LGBT również promuje się pod płaszczykiem „inkluzywności” i walki z dyskryminacją. Środków tych mogło być znacznie więcej, ponieważ Ordo Iuris podaje przykład projektu UE, którego Kampania Przeciw Homofobii nie uwzględniła w odpowiedziach na wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Kosztował on 555 tys. euro czyli ok. 2,4 mln złotych.

„Finansowane są projekty, których podstawowym celem jest podważenie polskiego prawa rodzinnego, objęcie sankcją karną nieostro rozumianego pojęcia homofobii, a także działania, które wiążą się z hasłem zwalczania dyskryminacji. Nie mają one jednak nic wspólnego z obowiązującym w Polsce prawem. Próbuje się bowiem stworzyć nowe, szerokie pojęcie dyskryminacji” – mówił wiceprezes Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych.

Z całym raportem można zapoznać się TUTAJ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kresy.pl / ordoiuris.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz