Jak poinformował oficjalny profil Konfederacji w mediach społecznościowych. Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski i przewodniczący koła poselskiego Konfederacji Jakub Kulesza byli na spotkaniu opozycji z premierem Morawieckim. Narada dotyczyła sytuacji w związku z koronawirusem.

Czwartkowe spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami wszystkich sił politycznych dotyczyło przygotowania Polski na ewentualną epidemię koronawirusa.

“Zadeklarowaliśmy konstruktywną postawę, zresztą wszystkie siły polityczne stwierdziły, że tej sprawy nie należy wykorzystywać” – relacjonował mediom poseł Bosak.

Posłowie Konfederacji skrytykowali, niepotrzebne ich zdaniem dodatkowe posiedzenie sejmu. “Oderwało ono od obowiązków przynajmniej na dobę urzędników Ministerstwa Zdrowia”.

Kandydat na prezydenta wywnioskował z reakcji ministra Szumowskiego, że zgadza się z nim w kwestii posiedzenia. “Widać, że rzeczywiście ściągniecie całego szefostwa Ministerstwa Zdrowia to nie jest to czego potrzebują osoby, które odpowiadają za bezpieczeństwo i porządek w naszym państwie.”

Po raz kolejny politycy Konfederacji skrytykowali specustawę dotyczącą koronawirusa. Jak pisaliśmy, według kandydata na prezydenta rząd nie przedstawił wystarczających dowodów na zmianę aż tylu praw. “Proponowaliśmy poprawkę, która by powodowała, że przepisy tej ustawy obowiązywały by tylko przez pół roku”.

Zdaniem polityka ustawa powoduje bezterminowe rozszerzanie kompetencji rządu i może być nadużywane. Rząd miałby kompetencje do zbyt dużego kontrolowania obywateli i życia społecznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Bosak dla Kresy.pl: Polityka wielowektorowa to praktyczna realizacja dumy narodowej

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply