W czwartek na konferencji prasowej w Wyszkowie, kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak informował dlaczego nie poparł ustawy w sprawie koronawirusa.

Krzysztof Bosak informował w czwartek podczas konferencji prasowej, że jego partia nie poparła specustawy dotyczącej koronawirusa. Według posła, ustawa która zmienia kilkadziesiąt innych ustaw nie może być procedowana tylko przez jedną noc.

“Jako jedyne środowisko polityczne nie poparliśmy tej specustawy, ponieważ uważamy że przedstawienie jej w ciągu jednej nocy jest niepoważne. Jest to ustawa zmieniająca kilkadziesiąt innych ustaw” – mówił

Zobacz także: Kampania prezydencka Konfederacji tylko z pieniędzy sympatyków – Bosak komentuje

Według kandydata na prezydenta rząd nie przedstawił wystarczających dowodów na zmianę aż tylu praw. “Proponowaliśmy poprawkę, która by powodowała, że przepisy tej ustawy obowiązywały by tylko przez pół roku”.

Zdaniem polityka ustawa powoduje bezterminowe rozszerzanie kompetencji rządu i może być nadużywane. Rząd miałby kompetencje do zbyt dużego kontrolowania obywateli i życia społecznego.

Zobacz także: Bosak dla Kresy.pl: Polityka wielowektorowa to praktyczna realizacja dumy narodowej

Zarzucił również rządzącej partii przygotowywanie głosowania na ostatnią chwilę. “Proszę Państwa to są poważne sprawy, jak posłowie mają się do tego przygotować, kiedy wszystko dostają pięć minut wcześniej”

Według polityka, nadzwyczajne posiedzenie sejmu miało sprawić wrażenie, że rząd jest zaangażowany w sprawę mimo, że miesiąc od pierwszego zachorowania w Europe został przez polski rząd stracony.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Krzysztof Bosak składa interpelację do Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. lp
    lp :

    Szkoda słów panie Krzysztofie, stopień zidiocenia społeczeństwa osiągnął taki poziom, że żadne racjonalne argumenty się nie przebiją. Liczą się tylko emocje, a na tych umie grać jednakowo dobrze zarówno “dobra zmiana” jak i “totalna opozycja”.