Podczas spotkania przedwyborczego z sympatykami, Krzysztof Bosak komentował możliwość prowadzenia kampanii wyborczej tylko ze środków wysłanych przez zwolenników partii – informuje portal Mylomza.

W sobotę przed spotkaniem wyborczym w Łomży Krzysztof Bosak rozmawiał z mediami na temat finansów jego partii. Kandydat na prezydenta twierdzi, że instytucje finansowe nie chcą udzielić jego partii pożyczki na cele kampanijne.

Zobacz także: Bosak dla Kresy.pl – Polityka wielowektorowa to praktyczne realizowanie dumy narodowej

„Wychodzi na to, że będziemy prowadzić kampanię w tej samej formule co w poprzednich latach, czyli wyłącznie w oparciu o wpłaty naszych sympatyków” – mówił w obecności mediów. „Nie jesteśmy faworytami wielkiego kapitału” – zażartował.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kandydat na prezydenta Polski informował, że jego komitet wyborczy prowadzi ciągle rozmowy z mniejszymi bankami. Jedną z przyczyn nie udzielania kredytu ma być obawa banków przed powtórzeniem się sytuacji z partią Nowoczesna. Subwencja tego ugrupowania została cofnięta, przez co nie było ono w stanie zwrócić pożyczonych pieniędzy.

Zobacz także: Bez Unii Europejskiej też istnieje współpraca gospodarcza

„Nie ma takiej podstawy. Nasze sprawozdania finansowe są prawidłowe i przypomnę, że subwencjonowanie budżetowe dla naszej kampanii wpłynie dopiero w kwietniu” – mówił polityk. Krytykował również system przekazywania pieniędzy partiom. „Teoretyczna Konfederacja uzyskała prawo do finansowania budżetowego, w praktyce te pieniądze wpłyną na kilka tygodni przed wyborami”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poseł Konfederacji mówił sympatykom, że jego partia jest w tej chwili na ich łasce i prowadzi kampanię wyłącznie dzięki ich wpłatom. Uspokajał jednak: „Potrafimy działać za małe pieniądze, pokazaliśmy to w poprzednim roku, finałowa konwencja PiSu, według doniesień medialnych kosztowała dwa miliony złotych, my duże wydarzenia potrafimy organizować kilkadziesiąt razy taniej”.

Kresy.pl/Mylomza.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz