Prezydenci siedmiu niemieckich miast chcą przyjąć imigrantów

Prezydenci siedmiu niemieckich miast chcą przyjąć nieletnich imigrantów, którzy docierają do wybrzeża Grecji – pisze dziennik Deutsche Welle.

Prezydenci siedmiu niemieckich miast zaapelowali do swojego rządu o przyznania im prawa do przyjęcia nieletnich uchodźców z Grecji – pisze portal. Jest to reakcja na odrzucenie przez niemiecki parlament możliwości przyjęcia imigrantów z obozów w Grecji.

Prezydenci Kolonii, Dusseldorfu, Poczdamu Hanoveru, Freiburga, Rottenburga i Frankfurtu nad Odrą wraz z ministrem Dolnej Saksonii, napisali list do rządu, w którym proszą o udzielenie w ich miastach schronienia dla nielegalnych imigrantów. List wpłynął dwa dni po tym jak Bundestag odrzucił możliwość sprowadzenia tysięcy nieletnich uchodźców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Sytuacja na greckich wyspach w ostatnich dniach znacznie się pogorszyła” – piszą prezydenci. „Najgorsza jest ona dla kobiet i dzieci, w całkowicie przepełnionych obozach brakuje podstawowej infrastruktury, schronień czy leków”.

Według listu, aż 130 miast i społeczności zadeklarowało swoją gotowość na przyjęcie do 500, młodszych niż 14 lat, imigrantów. Prezydenci apelują do rządu o stworzenie bezpiecznych i legalnych dróg transportu dla uchodźców. Chcą jak najszybciej przyjąć grupy, które jak twierdzą, są przetrzymywanie w nieakceptowalnych warunkach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Turcja ogłosiła w nocy z czwartku na piątek, że nie będzie zatrzymywała na swoim terytorium uchodźców z Syrii, którzy będą chcieli dostać się do Europy. Decyzja ta nastąpiła po eskalacji starć zbrojnych miedzy turecką armią operującą w Syrii i wspierającą zbrojne ugrupowania islamistyczne a armią Syrii wspieraną przez Rosję.

Według najnowszych danych, od soboty greckie służby powstrzymały ponad 32,4 tys. osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę lądową z Turcją, a tylko w środę było ich 4,6 tys. Aresztowano przy tym 252 osoby, z czego 14 w środę – wszyscy byli obywatelami Afganistanu. Jak dotąd, wśród aresztowanych jest tylko kilka osób z Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z danych greckich służb bezpieczeństwa wynika, że 2/3 migrantów aresztowanych za nielegalnego sforsowanie granicy od strony tureckiej to Afgańczycy, a co piąty z nich to Pakistańczyk. Syryjczycy stanowią zaledwie 4 proc. zatrzymanych.

Jak podał w czwartek wieczorem dziennik „Kathimerini”, powołując się na greckie źródła bezpieczeństwa, od minionej soboty grecka straż graniczna aresztowała 252 osoby z powodu nielegalnego przekroczenia granicy turecko-greckiej.

Kresy.pl/DeutscheWelle

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Głupoty i poprawności politycznej ciąg dalszy.A jakim prawem i w czyim imieniu zapraszają,pytali mieszkańców,robili sondaż czy tego chcą?Ja wybudowałbym baraki dokładnie koło ich domów,myślę że szybko by się z tego wyleczyli.Lewactwo to choroba,patologia,narzucają innym swoje chore idee nie licząc się z konsekwencjami dla rdzennych mieszkańców.I oczywiście najważniejsze to walka ze „skrajną prawicą”przy okazji można dowalić AfD.Bez odsunięcia lewako-liberałów od polityki,mediów,szkolnictwa i wymiaru sprawiedliwości czeka nas zagłada.