Kaja Godek wystartuje w wyborach do Europarlamentu. „Głos na PiS to głos za aborcją”

Działaczka antyaborcyjna, prezes fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list koalicji narodowo-wolnościowej. Poinformowano o tym w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

Godek wystąpiła na konferencji obok liderów koalicji – prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego, Janusza Korwin-Mikkego z partii Wolność oraz Grzegorza Brauna. Jak mówiła, decyzję o kandydowaniu podjęła z powodu blokowania prac legislacyjnych nad projektem „Zatrzymaj aborcję” przez partię rządzącą. Zarzuciła także Prawu i Sprawiedliwości, że „pacyfikuje” w swoich szeregach posłów o poglądach pro-life nie pozwalając im na działanie.

„Prawo i Sprawiedliwość ignoruje postulaty ochrony życia, ponieważ uważa, że może to robić, że wyborcy o poglądach pro-life i tak pójdą zagłosować na PiS.” – mówiła proliferka. „Wynika z tego prosty wniosek – głos oddany na Prawo i Sprawiedliwość jest głosem na aborcję, dokładnie tak samo jak głos na Platformę Obywatelską.” – uważa Godek.

Działaczka wspomniała także o promowaniu aborcji oraz postulatów środowisk LGBT i feministycznych przez Parlament Europejski. „Unia Europejska, do której wchodziliśmy w 2004 roku, w tym kształcie już nie istnieje. Nie zrealizowano zapowiedzi, że UE nie będzie wtrącać się w sprawy moralności” – mówiła Godek zarzucając Prawu i Sprawiedliwości, że daje temu posłuch.

Zdaniem prezes fundacji Życie i Rodzina „to wszystko pokazuje, że jest potrzebny wielki marsz dla życia”, który ma być „marszem na wybory” do Europarlamentu. „Nie zmarnujcie swoich głosów na aborterów” – wezwała Kaja Godek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Oba ugrupowania zapowiedziały, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Na początku stycznia do koalicji dołączył znany reżyser, publicysta i były kandydat na Prezydenta RP Grzegorz Braun.

CZYTAJ TAKŻE: Winnicki: zamierzamy poszerzać antyunijną koalicję

Kresy.pl / dorzeczy.pl / Facebook

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz