Winnicki: zamierzamy poszerzać antyunijną koalicję

Poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego wymienił środowiska, które potencjalnie mogłyby dołączyć do koalicji wyborczej RN i partii Wolność.

Jak informowaliśmy, w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Deklarują, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Chcą bronić Polskę przed „brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego”.

Ruch Narodowy i Wolność wezwały pozostałe ugrupowania polityczne zbliżone do nich poglądami na UE i niepodległość Polski do zjednoczenia sił i przystąpienia do ich koalicji. Lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke ujawnił, że chciałby, aby na liście wyborczej koalicji znalazł się poseł Marek Jakubiak.

Szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki odniósł się na Twitterze do pytań o to, czy koalicja wyborcza RN-Wolność może zostać poszerzona o inne ugrupowania.

„Tak, zamierzamy poszerzać koalicję antyunijną” – potwierdził Winnicki. Przyznał, że w ubiegłym tygodniu widział się z prof. Mirosławem Piotrowskim, europosłem wybranym z list PiS, który zakłada swoją własną partię Ruch Prawdziwa Europa. Planowane są też rozmowy z Grzegorzem Braunem, który obecnie jest za granicą. „Zaproszenie poszło do kilku organizacji, rozmawiamy z parlamentarzystami” – dodał poseł Winnicki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lider RN odniósł się też do głosów sceptycznych wobec antyunijnej retoryki:

„Ludzie, spójrzcie co się dzieje w Europie! Dziś scenariusz „Co po Unii?” powinny pisać nie tylko środowiska narodowe i wolnościowe. Taki scenariusz rozwoju zdarzeń powinien przygotowywać każdy, nawet najbardziej prounijny rząd!”

Cześć komentatorów, m.in. Tomasz Sommer wskazuje też na ruch Kukiz’15.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz