Winnicki: zamierzamy poszerzać antyunijną koalicję

Poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego wymienił środowiska, które potencjalnie mogłyby dołączyć do koalicji wyborczej RN i partii Wolność.

Jak informowaliśmy, w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Deklarują, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Chcą bronić Polskę przed „brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

851.62 PLN    (3.87%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ruch Narodowy i Wolność wezwały pozostałe ugrupowania polityczne zbliżone do nich poglądami na UE i niepodległość Polski do zjednoczenia sił i przystąpienia do ich koalicji. Lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke ujawnił, że chciałby, aby na liście wyborczej koalicji znalazł się poseł Marek Jakubiak.

Szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki odniósł się na Twitterze do pytań o to, czy koalicja wyborcza RN-Wolność może zostać poszerzona o inne ugrupowania.

„Tak, zamierzamy poszerzać koalicję antyunijną” – potwierdził Winnicki. Przyznał, że w ubiegłym tygodniu widział się z prof. Mirosławem Piotrowskim, europosłem wybranym z list PiS, który zakłada swoją własną partię Ruch Prawdziwa Europa. Planowane są też rozmowy z Grzegorzem Braunem, który obecnie jest za granicą. „Zaproszenie poszło do kilku organizacji, rozmawiamy z parlamentarzystami” – dodał poseł Winnicki.

Lider RN odniósł się też do głosów sceptycznych wobec antyunijnej retoryki:

„Ludzie, spójrzcie co się dzieje w Europie! Dziś scenariusz „Co po Unii?” powinny pisać nie tylko środowiska narodowe i wolnościowe. Taki scenariusz rozwoju zdarzeń powinien przygotowywać każdy, nawet najbardziej prounijny rząd!”

Cześć komentatorów, m.in. Tomasz Sommer wskazuje też na ruch Kukiz’15.

Twitter.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz