Rząd podjął decyzję o likwidacji gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim. Władze gminy doprowadziły ją do gigantycznego zadłużenia.

Gmina Ostrowice przestanie istnieć z początkiem przyszłego roku. Rząd zadecydował o jej likwidacji. Teren gminy został podzielony na pół – jej części wejdą w skład sąsiednich gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec. „Gmina ta jest jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce i nie ma jakiejkolwiek możliwości spłaty tego długu. To pierwsze tego typu rozwiązanie wprowadzone przez rząd w historii” – tłumaczy działania rządu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje telewizja Polsat łączne zadłużenie niewielkiej, zamieszkanej przez 2,5 tys, osób gminy to 50 mln zł. O doprowadzenie gminy do takiego zadłużenia oskarżony jest jej wójt Wacław M. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie także skarbniczka Krystyna K. Zaciągali oni w imieniu gminy pożyczki w instytucjach parabankowych. Jak tłumaczy oskarżony wójt, brał kredyty w parabankach by uzyskać kapitał na wkład własny do projektów w których zamierzał skorzystać z dotacji Unii Europejskiej. „Ktoś powie no po co inwestować, nie ma pieniędzy, po co inwestować, inwestowaliśmy po to, żeby umożliwić rozwój” – dawną wypowiedź Wacława M. cytuje Polsat.

Organy gminy zostały zawieszone jeszcze w 2016 roku. Od tego czasu Ostrowicami zarządza komisarz. W listopadzie tegoż roku zatrzymany został wójt Wacław M.

Czytaj także: 33 Ukraińców zdobyło mandat w wyborach samorządowych

polsatnews.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz