Afery nie zaszkodziły Kuchcińskiemu

W niedzielnych wyborach do Sejmu Marek Kuchciński z PiS uzyskał najwięcej głosów w całym okręgu krośnieńskim. Po przeliczeniu ponad 91 proc. głosów wiadomo, że na byłego marszałka Sejmu głosowało ponad 53 tys. osób – zauważyło radio RMF FM.

Wynik Kuchcińskiego jest o wiele lepszy niż ten sprzed czterech lat. Wówczas na tego polityka PiS zagłosowało 34 558 wyborców. Teraz były marszałek Sejmu w pojedynkę zebrał więcej głosów niż cała lista Koalicji Obywatelskiej i dwa razy więcej głosów niż Polskie Stronnictwo Ludowe.

W kontekście dobrego wyniku Kuchcińskiego RMF FM uznało, że politykowi nie zaszkodziła afera związana z nadużywaniem przez niego rządowego taboru powietrznego, co doprowadziło do jego rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu na początku sierpnia br.

Przypomnijmy, że nazwisko Kuchcińskiego pojawiało się także w doniesieniach o innej aferze związanej z Podkarpaciem. Były oficer CBA Wojciech J., który odszedł z tej służby ponad rok temu, twierdził w Sejmie, że posiadała ona dowody na to, iż marszałek Kuchciński dopuścił się obcowania seksualnego z nieletnią dziewczyną -obywatelką Ukrainy. Miało do tego dojść w jednej z podkarpackich agencji towarzyskich. Były funkcjonariusz twierdził nawet, że powstało kompromitujące nagranie tego wydarzenia. Kuchciński kategorycznie zaprzeczył twierdzeniom Wojciecha J. Wkrótce po tym Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie fałszywego oskarżenia Marka Kuchcińskiego. Śledztwo wszczęto w kwietniu br. po doniesieniu marszałka Sejmu.

Kresy.pl / rmf24.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    Te wymienione zarzuty są chybione. W sprawie afery seksualnej miały być taśmy ale ich brak tzn. zwykłe oczernianie, wykorzystywanie transportu, to samo albo i więcej robił marszs.Senatu Borusewiczi D.Tusk. Najbardziej bulwersujące jest to że wyborcy z Podkarpacia zapominają albo jest im to obojętne, że Kuchciński ustalał sprawy państwowe z synem zbrodniarza -„Czuprynki” i sprawy genocidum atroks na Kresach są im obojetne.