W ostatni weekend Straż Graniczna na podkarpackich przejściach granicznych wykryła 4 przerobione dokumenty uprawniające do przewozu okazjonalnego osób.
Jak poinformowała Straż Graniczna, na podkarpackich przejściach granicznych wykryto 4 przerobione dokumenty uprawniające do przewozu okazjonalnego osób. Dwa takie zdarzenia zanotowano na przejściu granicznym w Medyce oraz po jednym w Krościenku i Budomierzu.
Zobacz też: Rosjanin z podrobionymi dokumentami ujawniony przez Straż Graniczną
Książka Interbus to dokument uprawniający do przewozu drogowego osób do państw spoza UE. Zawierają one dane podróżnych, z którymi kierowca przekracza granicę. W niedzielę 20 października funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia w Medyce wykryli dwa przypadki fałszerstwa tego dokumentu. Podczas odprawy granicznej na wyjazd z Polski kierowcy dwóch autokarów z Mołdawii oraz Ukrainy przedstawili do kontroli książki Interbus. Mundurowi kontrolujący dokumenty nabrali jednak podejrzeń co do autentyczności poszczególnych list.
W obu przypadkach z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokumenty zostały przerobione. Fałszerstwo polegało na usunięciu listy pasażerów, a następnie dopisaniu dodatkowych osób.
Podobne dwa zdarzenia odnotowano także na innych przejściach granicznych na Podkarpaciu. 18 października w przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano przerobioną ukraińską książkę Interbus, a dzień później taki sam przypadek miał miejsce w przejściu granicznym w Krościenku.
Łącznie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG w ostatni weekend wykryli 4 sfałszowane książki Interbus. Kierowcy autobusów zostali przesłuchani w charakterze świadków, a mundurowi prowadzą dalsze czynności w związku z wykorzystaniem fałszywych dokumentów.
Kresy.pl/SG
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!