Kuchciński zapłacił za wożenie rodziny rządowym samolotem

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wpłacił na cele charytatywne 15 tysięcy złotych – podaje radio RMF FM powołując się na Kancelarię Sejmu. Jest to rekompensata za korzyść, którą odnieśli członkowie jego rodziny latając za darmo rządowym samolotem razem z marszałkiem Kuchcińskim. Według nieoficjalnych informacji zwrot tej kwoty nakazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak pisaliśmy, Radio Zet dotarło do dokumentów świadczących, iż rodzina Marka Kuchcińskiego podróżowała wraz z nim w trakcie sześciu lotów rządowymi samolotami w okresie od stycznia do czerwca br. Chodziło o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa i dwa w przeciwnym kierunku (Rzeszów to rodzinne miasto Kuchcińskiego) oraz jeden lot na trasie Warszawa-Kraków. Podróże odbywały się w różnym składzie, ale zawsze z marszałkiem leciała jego żona, synowie lub córka. Krewni dygnitarza nie płacili za te podróże. W odpowiedzi Kancelaria Sejmu tłumaczyła, że wszystkie loty miały charakter służbowy a „obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu”.

Według nieoficjalnych doniesień w piątek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie doszło do narady, na której omawiano doniesienia Radia Zet. Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał być oburzony darmowym udostępnianiem rządowych maszyn rodzinie marszałka i nakazał mu zapłacenie za te podróże. Miał też domagać się, by podobne sytuacje więcej się nie powtórzyły.

Z informacji podanych dzisiaj przez Kancelarię Sejmu wynika, że marszałek Kuchciński wpłacił na cele charytatywne 15 tys. złotych. Kwotę tę wyliczono mnożąc liczbę podróży członków rodziny marszałka – 23 – przez stawkę, którą Kancelaria Sejmu płaci posłom w ryczałcie za bilety lotnicze (652 złote). 10 tys. złotych z tej kwoty trafi do Caritas Polska a 5 tys. do Kliniki Budzik.

Przypomnijmy, że w reakcji na doniesienia o przelotach rodziny Marka Kuchcińskiego Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie marszałka za zajmowanej funkcji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: większość Polaków chce, by sejmowa speckomisja zajęła się seksaferą na Podkarpaciu

Kresy.pl / rmf24.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Ten drobny złodziejaszek będzie teraz kombinował jak sobie odebrać wpłaconą kasę. Skoro w tak drobnych sprawach nie umie się zachować to co się dziwić, że nie potrafi dbać o honor Polski. Powinien zostać odwołany ale pisiata kamaryla nie dopuści do tego bo mierny, bierny ale wierny. I to jest jedyna „zaleta” miernoty Kuchcińskiego.