Kuchciński zapłacił za wożenie rodziny rządowym samolotem

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wpłacił na cele charytatywne 15 tysięcy złotych – podaje radio RMF FM powołując się na Kancelarię Sejmu. Jest to rekompensata za korzyść, którą odnieśli członkowie jego rodziny latając za darmo rządowym samolotem razem z marszałkiem Kuchcińskim. Według nieoficjalnych informacji zwrot tej kwoty nakazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak pisaliśmy, Radio Zet dotarło do dokumentów świadczących, iż rodzina Marka Kuchcińskiego podróżowała wraz z nim w trakcie sześciu lotów rządowymi samolotami w okresie od stycznia do czerwca br. Chodziło o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa i dwa w przeciwnym kierunku (Rzeszów to rodzinne miasto Kuchcińskiego) oraz jeden lot na trasie Warszawa-Kraków. Podróże odbywały się w różnym składzie, ale zawsze z marszałkiem leciała jego żona, synowie lub córka. Krewni dygnitarza nie płacili za te podróże. W odpowiedzi Kancelaria Sejmu tłumaczyła, że wszystkie loty miały charakter służbowy a „obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Według nieoficjalnych doniesień w piątek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie doszło do narady, na której omawiano doniesienia Radia Zet. Prezes PiS Jarosław Kaczyński miał być oburzony darmowym udostępnianiem rządowych maszyn rodzinie marszałka i nakazał mu zapłacenie za te podróże. Miał też domagać się, by podobne sytuacje więcej się nie powtórzyły.

Z informacji podanych dzisiaj przez Kancelarię Sejmu wynika, że marszałek Kuchciński wpłacił na cele charytatywne 15 tys. złotych. Kwotę tę wyliczono mnożąc liczbę podróży członków rodziny marszałka – 23 – przez stawkę, którą Kancelaria Sejmu płaci posłom w ryczałcie za bilety lotnicze (652 złote). 10 tys. złotych z tej kwoty trafi do Caritas Polska a 5 tys. do Kliniki Budzik.

Przypomnijmy, że w reakcji na doniesienia o przelotach rodziny Marka Kuchcińskiego Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie marszałka za zajmowanej funkcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: większość Polaków chce, by sejmowa speckomisja zajęła się seksaferą na Podkarpaciu

Kresy.pl / rmf24.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. lp
    lp :

    Ten drobny złodziejaszek będzie teraz kombinował jak sobie odebrać wpłaconą kasę. Skoro w tak drobnych sprawach nie umie się zachować to co się dziwić, że nie potrafi dbać o honor Polski. Powinien zostać odwołany ale pisiata kamaryla nie dopuści do tego bo mierny, bierny ale wierny. I to jest jedyna „zaleta” miernoty Kuchcińskiego.