Minister obrony Niemiec i szefowa CDU Annegret Kramp-Karrenbauer powiedziała w piątek w Rydze, że od budowy rurociągu Nord Stream 2 nie ma odwrotu. Nazwała także Rosję „wiarygodnym partnerem”. – informuje Deutsche Welle.

Podczas spotkania z łotewskim ministrem obrony Artisem Pabriksem Kramp-Karrenbauer nie pozostawiła złudzeń, że budowa rurociągu Nord Stream 2 zostanie dokończona. „Byłoby nieuczciwe sprawianie wrażenia, że przy obecnym stanie prac i w obliczu zawartych umów budowa Nord Stream 2 mogłaby zostać jeszcze zatrzymana”. – mówiła niemiecka polityk uważana za następczynię Angeli Merkel.

Kramp-Karrenbauer przyznała, iż jest świadoma, że Nord Stream 2 jest „trudnym projektem”. Zapewniała przy tym, że niemiecki rząd rozmawiając z Rosją robi wszystko, by uwzględniać bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej. „Rosja okazała się tu wiarygodnym partnerem” – twierdziła szefowa niemieckiego resortu obrony.

Według Deutsche Welle zakończenie budowy Nord Stream 2 jest planowane na koniec tego roku.

Kramp-Karrenbauer zapewniała też Łotyszy o niemieckim wsparciu dla nich w ramach NATO. „Jako sojusznicy, jako partnerzy w NATO trzymamy się razem. Łotwa może w stu procentach polegać na Niemczech” – przekonywała.

Jak podała agencja BNS, Kramp-Karrenbauer odwiedziła w piątek także Estonię, gdzie spotkała się z premierem Juri Ratasem. Tematem ich rozmów były kwestie bezpieczeństwa, sprawy klimatyczne oraz rola Estonii jako przyszłego niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ratas wysoko ocenił działania Niemiec na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w krajach bałtyckich. Estoński premier przypominał, że Niemcy partycypują we wzmocnieniu wschodniej flanki NATO poprzez dowodzenie grupą batalionową stacjonującą na Litwie, niemieckie samoloty pilnują przestrzeni powietrznej nad państwami bałtyckimi, a także iż Niemcy są członkiem-założycielem NATO Cooperative Cyber Defense Center of Excellence.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Reuters: protegowana Merkel proponuje zamknięcie portów w USA i UE dla części rosyjskich statków

Kresy.pl / Deutsche Welle / Baltic Times
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz