8 sierpnia br. w Raniżowie (woj. podkarpackie) odbędzie się wydarzenie „Wołyń ’43”, które będzie miało na celu upamiętnienie ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Organizatorami są: wójt Gminy Raniżów, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie oraz „Gazeta Parlamentarna”. Portal Kresy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Wydarzenie odbędzie się 8 sierpnia br. w Raniżowie. W trackie przewidziano m.in. koncert, wystawę oraz prelekcję. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie 78-rocznicy ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej oraz na Lubelszczyźnie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5957.39 PLN    (27.07%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Organizatorzy informują, że na wydarzenie złożą się m. in.:

  • Koncert patriotyczny laureatów Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznych, Gminnego Konkursu Piosenki Żołnierskiej oraz Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji Patriotycznej.
  • Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie)
  • Promocja Książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” (red: Osadczy Włodzimierz, Kulczycki Adam).
  • Prelekcja prof. Adama Kulczyckiego – wiceprezesa Stowarzyszenia „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Zobacz także: 78. rocznica Krwawej Niedzieli: apel o ekshumacje szczątek Polaków pomordowanych na Wołyniu

Portal Kresy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz