Rafael Advanced Defense Systems Ltd. i Oshkosh Defense zakończyły demonstrację i odpalenie na żywo rakiety Rafael SPIKE NLOS z pojazdu Oshkosh JLTV – poinformowała we wtorek firma.

Rafael Advanced Defense Systems Ltd. i Oshkosh Defense zakończyły demonstrację i odpalenie na żywo rakiety Rafael SPIKE NLOS z pojazdu Oshkosh JLTV – poinformowała we wtorek firma.

SPIKE NLOS to pocisk piątej generacji o zasięgu 32 km, charakteryzujący się wysoką skutecznością osiągniętą dzięki systemowi nawigacji i śmiercionośnym głowicom zdolnym do niszczenia szerokiej gamy celów. Jest częścią rodziny pocisków wielozadaniowych.

Demonstracja, której gospodarzem była estońska marynarka wojenna, odbyła się na wyspie Saaremaa w Estonii, przed przedstawicielami 14 krajów, w tym państw NATO, a także wyższych rangą członków estońskiego ministerstwa obrony i członków estońskich sił zbrojnych.

Demo obejmowało wystrzelenie dwóch pocisków SPIKE NLOS z wyrzutni zamontowanej na Oshkosh JLTV. Pociski zostały wystrzelone w kierunku dwóch różnych celów morskich o różnej wielkości i charakterystyce znajdujących się na morzu, oba cele zostały zniszczone. Demonstracja pokazała wyjątkowe możliwości pocisku SPIKE NLOS, odpowiadające na współczesne wyzwania w zakresie ochrony wybrzeża.

SPIKE NLOS umożliwia pozytywną identyfikację wizualną celów i precyzyjne uderzenie z większych odległości i poza zasięgiem wzroku na cele morskie (jednostki desantowe, korwety itp.) oraz na lądzie – czołgi i pojazdy opancerzone, piechota, wysunięte stanowiska dowodzenia i nie tylko. Posiada dwukierunkowe łącze danych, umożliwiające pełną kontrolę pocisku od wystrzelenia do trafienia w cel z niezwykłą precyzją, na którą nie ma wpływu zasięg. W przeciwieństwie do naprowadzanej laserowo lub aktywnej amunicji radarowej, naprowadzanie elektrooptyczne SPIKE NLOS jest całkowicie pasywne i może działać w środowiskach pozbawionych GPS.

Zobacz też: Ukraińcy przeprowadzili test rakiet Toczka-U i Tajfun-1 [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Roman Palaria, dyrektor marketingu i rozwoju biznesu w Dyrekcji Rafael’s Precision Tactical Weapon Systems mówił: „serdecznie dziękujemy estońskiej marynarce wojennej za pomoc w demonstrowaniu unikalnych możliwości SPIKE NLOS, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Dziękujemy również naszemu partnerowi Oshkosh za możliwość zademonstrowania naszego wspólnego rozwiązania na pokładzie JLTV”.

Kresy.pl/RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd.

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz