Polski Związek Bokserski zadecydował, że polscy zawodnicy nie udadzą się na mistrzostwa świata w boksie mężczyzn, jakie w maju mają odbyć się w stolicy Uzbekistanu – Taszkencie.

Tak samo będzie w przypadku pięściarek, które wezmą udział w bojkocie mistrzostw świata w New Dehli w Indiach, które rozpoczną się już w marcu. PZB zadedcydował o takim posunięciu ze względu na to, że w obu turniejach mają wziąć udział reprezentanci Rosji. Decyzję związku sportowego przekazał jego wiceprezes Maciej Demel, podał we wtorek za PAP portal Dziennik.pl.

“Jako jeden z pierwszych związków sportowych po wybuchu wojny na Ukrainie podjęliśmy uchwałę, że nie będziemy rywalizowali w zawodach, w których wezmą udział Rosjanie i Białorusini. Od tamtego momentu nie podjęliśmy nowej uchwały, więc tamta obowiązuje. Jesteśmy konsekwentni w działaniu” – powiedział Demel.

Portal podaje, że Polska nie jest jedynym krajem, który zbojkotuje mistrzostwa bokserskie w Indiach i Uzbekistanie. Podobną decyzję podjęły związki sportowe Ukrainy, Czech, Słowacji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii. Wiadomo już natomiast, że w obu turniejach wezmą udział bokserzy z Bułgarii.

Decyzja PZB może mieć dla sportowców konsekwencje. Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie określił jeszcze czy turnieje, które zbojkotują Polacy będą traktowane jako eliminacje do igrzysk olimpijskich. Nie ma też jasnych kryteriów przeliczenia rankingów.

Czytaj także: Awantura i broń palna na zawodach zapaśniczych w Rosji [+VIDEO]

sport.dziennik.pl/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply