Najnowszy sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce wykazał wzrost poparcia dla mniejszych sił politycznych: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji.

W nowym sondażu Social Changes Prawo i Sprawiedliwość otrzymało poparcie 41,1 proc. respondentów. W porównaniu do wyniku październikowych wyborów jest to rezultat o 2,5 punktów procentowych słabszy. Wynik słabszy niż w czasie wyborów osiągnęła także Koalicja Obywatelska – 24,9 proc. To poziom poparcia niższy także o 2,5 punktów procentowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Inaczej niż główne partie, mniejsze siły parlamentarne odnotowały wzrost poparcia. Wyraźna zwyżka jest zauważalna w przypadku SLD. Główną partię lewicy, pod nazwą której lewicowcy szli do wyborów, wybrało aż 15,9 proc. W wyborach przez trzema tygodniami SLD uzyskał poparcie 12,56 proc. głosujących.

9,8 proc. pytanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na Polskie Stronnictwo Ludowe. To także więcej niż w wyborach, w których PSL otrzymało 8,55 proc. Wzrost poparcia odnotowano także w przypadku Konfederacji Wolności i Niepodległość. Chęć głosowanie na partię narodowców i konserwatywnych liberałów wyraziło 8,3 proc. badanych podczas gdy w wyborach uzyskała ona poparcie 6,81 proc. głosujących.

Czytaj także: Wielka partia ludowa nie będzie większa

tvp.info/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz